Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

ARGYLE NOVINKY V NABÍDCE VVDIAMONDS

Soustavně vás informujeme o tom, že největší diamantový důl světa Argyle, jež je proslulý zejména svými růžovými diamanty, bude téměř po 40 letech své existence uzavřen. Této zprávy si nyní začala všímat světová, ale i tuzemská média, která v posledních dnech lákala své čtenáře na titulky typu „Cena diamantů pravděpodobně vyletí nahoru, největší diamantový důl na světě skončí s těžbou“.

Nadnárodní těžařský gigant Rio Tinto, vlastník dolu Argyle, skutečně již odhalil konkrétní postup jeho uzavření. To nastane koncem roku 2020 a bude zahájena kompletní rekultivace krajiny, která většinou končí zaplavením dolu. Tento fakt vyvrací spekulace některých obchodníků, že důl bude uzavřen pouze na několik let a pak se společnost k těžbě navrátí. Celá řada makléřů, bank a konkurenčních těžařských společností tak předpokládá, že konec Argyle znovu nastolí opětovný silný růst indexu cen růžových diamantů, jenž je od roku 2016 pouze mírný.

Svého postavení si je dobře vědoma i společnost Rio Tinto, která v současné době pečlivě připravuje svou každoroční dražbu těch nejkrásnějších diamantů roku nazývanou Argyle Diamond Tender. O události jsme vás informovali v článku: RIO TINTO PŘEDSTAVUJE SEZNAM VÝROČNÍCH ARGYLE DIAMANTŮ

Na aktuální situaci na trhu s růžovými diamanty reaguje naše společnost rozšiřováním nabídky Argyle diamantů či spuštěním nového informativního webu Argyle.cz.

Novinky v naší nabídce jsou následující:

Argyle 0.29ct barvy Fancy Intense Pink / VS2 

Tvar Emerald - Společně s kulatým briliantem se jedná o nejžádanější typ brusu barevných diamantů. Oba dva zmíněné brusy jsou koncipovány tak, aby se z nich barva vytrácela, proto k nim brusiči u barevných diamantů přistupují jen tehdy, když je intenzita barvy surového diamantu, která z převážné části rozhoduje o jeho hodnotě, velmi silná.

Barva 4PR - Přírodní intenzivně růžová barva, která byla dolem Argyle ohodnocena jako 4PR, je hraniční s nejvyšším stupněm Fancy Vivid. Není výjimkou, že diamanty s ohodnocením barvy 4PR jsou často Americkou Gemologickou Laboratoří oceněny tím nejvyšším stupněm.

Hodnocení brusu 2x Excellent - Jedná se o nejvyšší úroveň výbrusu, který je u barevných diamantů nesmírně vzácný, protože se barevné diamanty brousí primárně za účelem zvýraznění jejich barvy a tím pádem i na úkor kvality vybroušení.

Detail růžového diamantu


Argyle 0.16ct barvy Fancy Intense Pink / VS1

Tvar Pear – Nádherně řemeslně zpracovaný brus do tvaru kapky (Pear), jehož ohodnocení gemologickou laboratoří GIA je na nadstandardní úrovni Very Good, Good.

Barva 5P – Odstín diamantu vyhodnocený společností Argyle jako 5P posoudila GIA stupněm “Fancy Intense Pink”. Diamant se tak pyšní velmi živou barvou druhé nejvyšší sytosti, a to bez přítomnosti dodatečných odstínů, které by snižovali hodnotu diamantu.

Čistota VS1 - Diamanty z dolu Argyle s čistotou vyšší než SI1 jsou extrémně vzácné, protože převážná většina barevných diamantů z toho ložiska obsahuje četné množství přírodních vměstků.

Detail růžového diamantu


Argyle 0.24ct 2PR (Fancy Vivid Pink)/I1

 

Barva 2PR – Diamant doslova oslňuje svým nádherně sytým odstínem ohodnoceným společností Argyle jako 2PR. Jedná se o druhý nejvyšší stupeň odstínu Pink Rosé. Tento stupeň bývá nezřídka kdy zařazen laboratoří GIA do nejcennější kategorie FANCY RED.

Čistota I1 - Díky bílé inkluzi uvnitř diamantu, která je dobře viditelná i z fotografie, je čistota diamantu ohodnocena stupněm I1. Bílé inkluze jsou však mezi nečistotami nejvíce přijatelné, protože se schovají za odlesky diamantu a nejsou tak okem patrné. Diamant i přes tuto malou „nedokonalost“ vypadá nádherně.

Detail růžového diamantu


Argyle 0.10ct Fancy Gray-Violet/SI2

Barva BL2 – Na stupnici o třech kategoriích byl diamantu dolem Argyle přiřazen prostřední stupeň BL2. Laboratoř GIA tento diamant ohodnotila jako Fancy Gray-Violet. Diamanty tohoto odstínu jsou celosvětově velmi ceněny, protože se jedná o jednu z nejvzácnějších barev. Fialové a modré diamanty s prokázaným původem z dolu Argyle mají jednu zvláštnost. Jejich zabarvení je způsobeno stopovým prvkem vodíku, který ve struktuře diamantů z jiných koutů světa nebyl nikdy nalezen.

Tvar kulatý briliant - Je pravděpodobně nejčastějším výbrusem Argyle diamantů, který je však zároveň s výbrusem typu Emerald tím nejcennějším.

Detail Fialového diamantu

 

Zaujala Vás naše nabídka, nebo máte jakékoli dotazy např. k barevným diamantům z dolu Argyle? Obraťte se na nás elektronicky na emailu podpora@vvdiamonds.cz nebo na telefonu +420 721 639 954.

Vybrané produkty


0.23ct Fancy Purplish Pink/VS2 s GIA a ARGYLE certifikátem
308 000 Kč bez DPH

0.24ct 2PR (Fancy Vivid Pink)/I1 s ARGYLE certifikátem
1 150 000 Kč bez DPH

0.51ct Fancy Deep Yellow/VS1 s GIA certifikátem
74 000 Kč bez DPH

0.15ct Fancy Blue/VS1 s IGI certifikátem
300 000 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Kolekce vzácných Argyle diamantů
CELÝ ČLÁNEK >

Rio Tinto představuje seznam výročních Argyle diamantů
CELÝ ČLÁNEK >