Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

2019-09-16 16:09:00

KOLEKCE VZÁCNÝCH ARGYLE DIAMANTŮ

Společnost Rio Tinto, která vlastní věhlasný diamantový důl Argyle, představila svou kolekci vzácných růžových diamantů, kterou sestavila tak, aby prezentovala celé barevné spektrum růžových diamantů z tohoto významného ložiska.

Sbírka diamantů Argyle

Kolekce The Argyle Pink Everlastings obsahuje 64 pečlivě vybraných a certifikovaných lotů prémiových růžových diamantů Argyle všech odstínů.

Rio Tinto uvedla, že celková hmotnost diamantů z kolekce je 211.21ct, přičemž váha jednotlivých kusů je 0.14ct a méně. Důl pak poskytne certifikáty pravosti pro každou ze sbírek, a to včetně laserového označení. Ve snaze zdůraznit vzácnost diamantových sad společnost prozradila, že do avizovaného ukončení těžby vyprodukuje Argyle pouze přibližně 100ct podobných diamantů.

Sada diamantů Argyle

"Nashromáždění těchto diamantů z prokazatelného zdroje v různých tvarech, velikostech a barvách je výsledkem historického a pečlivého úsilí, které se pravděpodobně již nebude opakovat," řekl Alan Chirgwin, viceprezident prodeje a marketingu v Rio Tinto. 

Rio Tinto bude dražit sbírku společně s diamanty, které nabízí ve své každoroční aukci Argyle Pink Diamonds Tender, o které jsme vás informovali ve článku: Rio Tinto představuje seznam výročních Argyle diamantů. Tender se bude konat v Singapuru, Londýně, New Yorku a Perthu v Austrálii. Nabídky budou uzavřeny 9. října.

Růžové diamanty z dolu Argyle můžete nalézt i v naší nabídce barevných diamantů či se o nich můžete dozvědět více na našem specializovaném webu www.argyle.cz

 

Vybrané produkty


1.01ct Fancy Intense Yellow/VS1 s GIA a ALROSA certifikátem
331 000 Kč bez DPH

0.40ct Faint Pink/SI1 s GIA certifikátem
68 000 Kč bez DPH

0.57ct Fancy Grayish Pink-Purple/SI1 s GIA certifikátem
367 000 Kč bez DPH

0.17ct 6PP (Fancy Intense Purplish Pink)/SI2 s ARGYLE certifikátem
260 000 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Dokument Fashionscapes: „The Diamonds of Botswana“
CELÝ ČLÁNEK >

VVDiamonds je členem FCRF
CELÝ ČLÁNEK >