DIAMANTY Z BRUSÍRNY

Jako přední obchodník s diamanty u nás, nabízí VVDiamonds svým zákazníkům různé unikátní služby, které napomohou k maximálmí spokojenosti z následného obchodu.

Jednou z těchto služeb je broušení diamantů, kdy zákazník provede nákup surového diamantu ještě před jeho následným vybroušením a certifikací. Díky tomu si tak můžete pořídit diamant ještě výhodněji.

 

Průběh obchodu - broušení diamantů

broušení diamantů

1.) Sestavení nabídky: Po zaslání Vašeho rozpočtu či požadovaných parametrů diamantu Vám sestavíme nabídku. Výsledné parametry Vám vždy garantujeme, pouze ve váze máme mírnou toleranci, protože před vybroušením ji nejsme schopni předem přesně odhadnout.

Naše nabídka bude tedy vypadat následovně (ukázkový příklad): přírodní diamant briliantového brusu o velikosti 1.00ct – 1.15ct, barvy D, čistoty IF, brusu EXCELLENT-EXCELLENT-EXCELLENT bez fluorescence s mezinárodně uznávaným certifikátem (IGI, GIA nebo HRD). Cena za 1.00ct je XXXXX,- USD.

Po vybroušení diamantu je cena za 1.00ct vynásobena přesnou váhou diamantu, která nepřekročí hranici v nabídce. Pokud ano, platí maximální možná váha diamantu uvedena v nabídce, tzn., pokud bude mít diamant po vybroušení váhu 1.25ct, bude cena za 1.00ct vynásobena pouze 1,15.


2.) Sepsání smlouvy: Po potvrzení nabídky následuje sepsání řádné kupní smlouvy a uhrazení předem domluvené zálohy.


3.) Broušení diamantu: Po uhrazení domluvené zálohy putuje surový diamant do brusírny na vybroušení.


4.) Certifikace diamantu: Jakmile je diamant vybroušen, je předán mezinárodně uznávané gemologické laboratoři k certifikaci diamantu. Laboratoř, která bude diamant certifikovat, je vybrána vždy předem a je rovněž uvedena v kupní smlouvě.


5.) Dokončení obchodu: Po certifikaci je diamant dodán a celně odbaven v České republice nebo může být předán na diamantové burze v zahraničí. Následuje jeho prohlídka za přítomnosti mezinárodně uznávaného gemologa, úhrada zbylé částky a předání.

 

Doba dodání diamantu ode dne složení zálohy je do 6 týdnů a je smluvně garantována.

Nevýhody nákupu diamantu před broušením:

  • přesná cena diamantu není známa předem, protože záleží na konečné hmotnosti diamantu. Maximální možný nárůst ceny je zpravidla do 15% od nejnižší možné hmotnosti.
  • delší doba dodání – 6 týdnů
  • minimální výše objednávky je 6.000,-USD bez DPH