Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

INFORMACE O BAREVNÝCH DIAMANTECH


Barevné diamanty činí pouze 0.1% objemu z celosvětové produkce diamantů. Z tohoto důvodu jsou všechny barvy vzácné bez ohledu na jejich odstín. Pokud se ale zaměříme na komplexní spektrum možného zabarvení přírodních diamantů, zjistíme, že se hodnota jednotlivých barev diametrálně liší. Určité barvy totiž tvoří pouhý zlomek celosvětové produkce barevných diamantů a lákají tak investory po celém světě.

Barevné diamanty se liší podle svého odstínu, intenzity a rozložení barvy. Každá kombinace těchto faktorů v návaznosti na hmotnost rozhoduje o jejich vzácnosti. Například hnědé diamanty nejsou zdaleka tak vzácné, jako diamanty syté žluté barvy, které jsou rovněž výrazně méně vzácnější než růžové odstíny.

Modré, růžové a červené diamanty dle posledních průzkumů činí méně než 0.1 % produkce barevných diamantů.

Přírodní barevné diamanty

žárovka

V současné době plné ekonomických zvratů a hrozbách válečných střetů nalézají investoři ve vzácných kategoriích růžových nebo modrých diamantů nejen jistotu hodnoty, ale také diskrétní způsob bezpečné investice s velmi snadnou přenositelností.


Klíčové vlastnosti barevných diamantů

Určení hodnoty barevných diamantů

Barevné diamanty mají výrazně vyšší zhodnocení oproti obecně známější kategorii bezbarvých (čirých) diamantů, ale vzhledem k nesčetné škále kombinací barev a jiných specifik nemohou disponovat svým vlastním ceníkem.

Celosvětově tak není jednotný ukazatel, který by pro daný diamant konkrétního barevného odstínu stanovil jeho hodnotu, jako je tomu u bezbarvých diamantů u nichž využíváme RAPAPORT DIAMOND REPORT.

Při ověření ceny si může investor udělat svůj vlastní průzkum a přesvědčit se o výhodnosti nabídky sám.

Společnost VVDiamonds může tyto podklady svým klientům během obchodu rovněž zajistit. Naši zákazníci tak mohou obdržet přehledné srovnání burzovních nebo konkurenčních nabídek s jimi poptávaným diamantem. Zároveň jsme členem exkluzivního společenství FCRF, a tak máme přístup k jedinečným analytickým nástrojům a inovativním obchodním výzkumům z této oblasti.

Za společnost VVDiamonds garantujeme nejnižší ceny v ČR a na Slovensku a na těchto trzích působíme již od roku 2011. Za tuto dobu se nám podařilo uspokojit poptávku širokého spektra klientů, kteří se o svou zkušenost s námi často podělují formou on-line recenze. Doporučujeme Vám je k přečtení.

Výrazné zhodnocení v posledních letech

Vývoj hodnoty barevných diamantů je v posledních desetiletích opravdu výrazný, a to zejména kvůli několika hlavním faktorům.

Celkový vývoj indexu cen barevných diamantů

Díky dlouhodobému partnerství a členství ve skupině FCRF máme našim klientům možnost prezentovat následující grafy vývoje hodnot různých kategorií barevných diamantů.

graf vývoje indexu cen barevných diamantů

Celkové zhodnocení žlutých, modrých a růžových diamantů od ledna 2005 do 3. kvartálu roku 2023

Složená roční míra růstu leden 2005 – Q3 2023Celkové zhodnocení leden 2005 – Q3 2023
Žluté diamanty2.5 %59.1 %
Modré diamanty6.8 %250.5 %
Růžové diamanty8.8 %398.4 %

Zdroj: Courtesy of The Fancy Color Research Foundation.


Graf růstu cen modrých diamantů

Graf růstu indexu cen modrých diamantů

Celkové zhodnocení modrých diamantů od ledna 2005 do 3. kvartálu roku 2023

Složená roční míra růstu leden 2005 – Q3 2023Celkové zhodnocení leden 2005 – Q3 2023
Fancy Blue5.8 %190.2 %
Fancy Intense Blue6.4 %222.2 %
Fancy Vivid Blue7.6 %298.7 %

Zdroj: Courtesy of The Fancy Color Research Foundation.


Graf růstu cen žlutých diamantů

Graf růstu indexu cen žlutých diamantů


Celkové zhodnocení žlutých diamantů od ledna 2005 do 3. kvartálu roku 2023

Složená roční míra růstu leden 2005 – Q3 2023Celkové zhodnocení leden 2005 – Q3 2023
Fancy Yellow1.5 %31.6 %
Fancy Intense Yellow1.7 %38.8 %
Fancy Vivid Yellow3.3 %86.6 %

Zdroj: Courtesy of The Fancy Color Research Foundation.


Graf růstu cen růžových diamantů

Graf indexu cen růžových diamantů

Graf vývoje indexu cen růžových diamantů zahrnuje veškerou světovou produkci růžových diamantů, tedy včetně investičních růžových diamantů z dolu Argyle, jejichž růst hodnoty např. v období 2018/2019 byl o 17.6 % vyšší než u růžových diamantů z jiných zdrojů.

Celkové zhodnocení růžových diamantů od ledna 2005 do 3. kvartálu roku 2023

Vývoj leden 2005 – Q3 2023Složená roční míra růstuCelkové zhodnocení
FANCY PINK8.1 %336.1 %
FANCY INTENSE PINK8.8 %398.1 %
FANCY VIVID PINK9.7 %481.1 %

Zdroj: Courtesy of The Fancy Color Research Foundation.


Specializované zaměření na růžové diamanty z dolu Argyle

Naše společnost se dlouhé roky specializuje na získávání a obchodování s růžovými diamanty, přičemž klade důraz na diamanty pocházející z legendárního dolu Argyle v Austrálii. Tento důl byl dlouhou dobu znám jako primární zdroj růžových diamantů na světě, a to díky unikátním geologickým podmínkám, které umožnily vznik a těžbu těchto výjimečných drahokamů.

Diamanty z dolu Argyle jsou vysoce ceněny pro svou vzácnost, jedinečnost a krásu. Našim klientům tak můžeme poskytnout exkluzivní příležitosti s velmi zajímavým investičním potenciálem. V rámci tohoto zaměření mohou zákazníci očekávat široký výběr růžových diamantů rozličných parametrů, které jsou pečlivě vybírány a ověřeny.

Momentálně jsme ve Střední Evropě předním poskytovatelem této vzácné a exkluzivní investiční komodity, kterou si v případě zájmu mohou naši klienti prohlédnout v rámci osobních schůzek.

Růžové diamanty z dolu Argyle

Zaujalo Vás toto téma nebo byste se nad ním rádi setkali v naší kanceláři během osobní schůzky? Rádi Vám budeme k dispozici.