INFORMACE O BAREVNÝCH DIAMANTECH

Barevné diamanty činí pouze 0.1% objemu z celosvětové produkce diamantů. Z tohoto důvodu jsou všechny barvy vzácné bez ohledu na jejich odstín.

Pokud se ale zaměříme na celé spektrum barevných diamantů, zjistíme, že hnědé diamanty nejsou zdaleka tak vzácné, jako například diamanty žluté barvy, které jsou rovněž výrazně méně vzácnější než modré, růžové a červené.

Modré, růžové a červené diamanty s nejvyšší pravděpodobností činí méně než 0.1% produkce barevných diamantů.

Graf porovnání investičních produktů

V současné době plné ekonomických zvratů a hrozbách válečných střetů je pro investora důležité najít bezpečnou a lehce portabilní investici. Diamanty splňují oba výše zmíněné parametry investice.

Barevné diamanty mají výrazně vyšší zhodnocení oproti bezbarvým diamantům, což na závěr tohoto článku podložím ověřenými grafy, ale mají tu nevýhodu, že vzhledem k nesčetné škále kombinací barev a jiných specifik diamantů nedisponují ceníkem, který stanoví jejich hodnotu, jako tomu je u bezbarvých diamantů – RAPAPORT DIAMOND REPORT. Při ověření ceny musí investor udělat svůj vlastní průzkum a přesvědčit se o výhodnosti nabídky sám. Při obchodu s námi vždy tyto podklady zajistíme (porovnání konkurenčních nabídek aj.).

 

Cena barevných diamantů neustále roste již po dobu více než 35 let. Zároveň nabízejí ještě silnější koncentraci bohatství oproti bezbarvým diamantům a v případě potřeby mohou být bez problému transportovány z jednoho koutu světa na druhý, třeba i ve Vaší kapse.

Nabídka barevných diamantů na světovém trhu neustále klesá a důl Argyle v Austrálii, který byl známý pro svou produkci nejhodnotnějších růžových diamantů, ukončil svou těžbu ke konci roku 2020. Rovněž výnosnost dalších dolů po celém světě každým rokem výrazně klesá. Jednou z mnoha dalších výhod investování do diamantů je absolutní diskrétnost vlastnění této komodity.  Vlastnictví barevných diamantů nepodléhá žádné evidenci.

Investování do barevných diamantů je velmi obsáhlé. Pokud máte jakékoli otázky, kontaktujte nás prosím, rovněž Vám velice rádi připravíme nabídku investičních diamantů přímo pro Vás.

Celkový vývoj indexu cen barevných diamantů od roku 2005

index cen barevných diamantů

Celkové zhodnocení žlutých, modrých a růžových diamantů od ledna 2005 do 3. kvartálu roku 2022

  Složená roční míra růstu leden 2005 - Q3 2022 Celkové zhodnocení leden 2005 - Q3 2022
Žluté diamanty 2.3 % 50.8 %
Modré diamanty 7.3 % 248.5 %
Růžové diamanty 9.3 % 385.6 %

Zdroj: Courtesy of The Fancy Color Research Foundation.

 

 

Dále přikládáme několik grafů:

Diamant Fancy Vivid Yellow v porovnání s jinými artikly (květen 2004 - listopad 2014)

Porovnání žlutého diamantu s jinými investičními produkty

Graf růstu indexu cen růžových diamantů 

 

Nálezy v dole Argyle, roztříděny dle hmotnosti nalezených diamantů

Porovnání zhodnocení bezbarvých a barevných diamantů za posledních 5 a 10 let 

Zhodnocení bezbarvých a barevných diamantů

(data RAPAPORT PRICE REPORT rok 2012)