Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

DRAHOKAMY A POLODRAHOKAMY

Vzácné drahé kameny nabízené VVDiamonds jsou vždy opatřeny mezinárodně uznávaným certifikátem IGI nebo GIA. V případě zájmu o zhotovení šperku z drahého kamene Vám vždy zdarma a rádi připravíme návrh vhodného a originálního šperku odpovídající Vašim představám. Vždy se bude jednat o českou ruční výrobu.

vstoupit do nabídky drahokamů a polodrahokamů

 

Nabídka drahých kamenů

stone

Topaz

Název tohoto drahého kamenu je odvozen od názvu ostrova Topasos v Rudém moři. Tento kámen naleznete v naší nabídce ve své typicky modré barvě v různých tvarech.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Kouřový křemen

Tato odrůda křemene je zabarvena příměsí hliníku, sodíku a lithia, čímž získává pro sebe typickou nahnědlou barvu. Mezi nejvýznamnější naleziště patří Madagaskar, Brazílie či Japonsko.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Smaragd

Tento drahokam je odrůdou berylu a je znám svou sytě zelenou barvou, za kterou vděčí obsahu chromu ve své struktuře. Smaragdy jsou nejvíce těženy v Brazílii, Kolumbii, Zambii a Rusku. Smaragdy jsou běžně technologicky upravovány ke zlepšení jejich vnitřní čistoty.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Almandin

Je jedním z nejčastějších granátů a je typicky zabarvený do červené barvy. Mezi významná naleziště patří Indie, Brazílie a Madagaskar.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Pyrop

Název tohoto drahého kamene pochází z řeckého pyropos - podobný ohni a odkazuje na barvu tohoto kamene. Pyrop je krychlovitým minerálem ze skupiny granátů.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Citrín

Citrín je následkem přítomnosti železa žlutě až zlatožlutě zbarven. V současné době se citríny v přírodě vyskytují už jen velmi vzácně. Mezi významná naleziště patří Brazílie, Indie a Rusko.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Peridot

Je typický svou zelenou barvou a vzniká krystalizací magmatu s nízkým obsahem křemíku. Nejkvalitnější peridoty se těží na dně Rudého moře, kde dochází k roztahování oceánské kůry a vytékání magmatu do mořské vody, která magma rychle ochladí a vytváří polštářové struktury, ve kterých peridot vzniká.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Rubín

Je následkem příměsi chromu růžovým až červeným drahokamem ze skupiny korundu. Pro lepší barvu je většina rubínu tepelně opracována. Mezi významná naleziště patří Barma, Tanzánie, Afgánistán, Vietnam aj.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Akvamarín

Název drahokamu je odvozen od latinského aqua marina (mořská voda), které připomíná barvu akvamarínu. Jedná se stejně jako u smaragdu o odrůdu berylu. Významná naleziště jsou v Mosambiku, Afgánistánu, Nigérii a Brazílii.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Rubelit

Patří do odrůdy turmalínu a má nádhernou růžovou barvu, pro kterou je velice ceněn. Jeho vznik probíhá až několik kilometrů pod zemským povrchem za přítomnosti vysokého tlaku a teploty. Turmalíny jsou hlavním nositelem boru v zemské kůře.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Verdelit

Je zelenou odrůdou turmalínu a jeho vznik probíhá až několik kilometrů pod zemským povrchem za přítomnosti vysokého tlaku a teploty.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Ametyst

Ametyst se vyskytuje v jemně fialové až purpurové barvě. Se stoupající sytostí barvy roste i jeho hodnota. Významná naleziště jsou např. Borneo, Uruguay, Brazílie aj.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Rhodolit

Je světle zabarvený granát skládající se z pyropu a almandinu. Rhodolit je považován za nejvíce ušlechtilý kámen z červených granátů. Má intenzivnější lesk než rubín či safír s krásným spektrem barevných odstínů.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Bezbarvý Beryl

Tento kámen díky své bezbarvitosti není možné zařadit do jednotlivých odrůd berylu, kterými je např. smaragd či safír. Významná naleziště se nacházejí v Severní Americe, Brazílii, Norsku aj.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Safír

Tento drahokam je odrůdou korundu a za přítomnosti titanu a železa tvoří nejčastější barvu safírů - modrou, o čemž svědčí i řecké slovo sappheiros (v překladu modrý), od kterého byl název drahokamu odvozen. Safíry se běžně tepelně upravují za účelem vylepšení jejich modré barvy.

ZOBRAZIT NABÍDKU
stone

Ohnivý opál

Ohnivý opál je drahokamem, který vznikl sloučením křemíku, vody a oxidu železa zajišťující oranžovou až červenou barvu kamene. Devadesát procent světové produkce opálů pochází z Austrálie.

ZOBRAZIT NABÍDKU