Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

ŽLUTÉ DIAMANTY

Žluté zbarvení diamantů je způsobeno koncentrací dusíku v atomové struktuře diamantu. Žluté diamanty mohou dosahovat extrémně vysokých stupňů sytosti, nicméně nejsou tak vzácné jako růžové, modré či zelené diamanty.

Vzhledem k jejich výjimečné kráse a cenové dostupnosti se žluté diamanty v současné době velmi často používají k usazovaní do šperků, kde působí výrazným, luxusním dojmem.

Hodnocení barevné sytosti žlutých diamantů se prolíná s hodnocením bílých diamantů. Bílé diamanty jsou hodnoceny na škále písmen D-Z, nicméně tam, kde končí barevná škála bílých diamantů, začíná hodnocení diamantů žluté a hnědé barvy. Diamanty barvy X-Y-Z jsou rovněž označováne jako Light Yellow nebo Light Brown.

Doplňující barvy


Žlutá barva v diamantu může být doplněna hnědou, oranžovou nebo zelenou barvou.

Hnědý odstín žlutého diamantu významně snižuje jeho hodnotu.

Oproti tomu žluté diamanty s oranžovým či zeleným odstínem jsou v mnoha případech považovány za vzácnější a hodnotnější. Sytě žluté zbarvené diamanty jsou rovněž vzácné a velmi ceněné.