Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

VÝROBA ŠPERKŮ NA ZAKÁZKU


Dominantou VVDiamonds není jen prodej unikátních diamantových šperků z naší široké nabídky. Stále častěji se na nás naši zákazníci obracejí se svými vizemi na výrobu šperku, který se odvíjí přesně podle jejich představ. Nejen že milujeme výzvy, ale velice si ceníme, že právě my máme tu možnost přetvářet Vaše představy a sny ve hmatatelnou skutečnost.

Naše možnosti neznají hranice, a tak Vás během výroby nebudeme omezovat. Líbí se Vám některý z našich modelů, ale pro jeho osazení byste volili jiný drahokam? Máte jinou představu o použitém materiálu? Nebo chcete mít jedinečný kousek, který nenajdete jinde na světě? My jsme na spolupráci s Vámi připraveni.

návrh - výroba šperků na zakázku

Sestavení vlastního šperku

Nejsnazší cestou, jak získat svůj vlastní zakázkově vyrobený šperk, je využít náš konfigurátor šperků. Zde si jako první vyberete mezi prstenem, náušnicemi nebo přívěskem. Poté zvolíte materiál a model, který chcete osadit. Vyberete si diamant a v posledním kroku nám přenecháte informace, které jsou pro Vás, ale i pro nás důležité.

výběr šperku
výběr diamantu
potvrzení objednávky šperku
SESTAVIT SI VLASTNÍ ŠPERK POMOCÍ KONFIGURÁTORU

Úprava šperků přímo z naší nabídky

Vybrali jste si v naší nabídce model, který je téměř podle Vašich představ, ale dali byste přednost jiné povrchové úpravě? Nebo chcete například ze šperku, který se Vám líbí, použít jen jediný detail na úplně jiném modelu? Velice rádi Vám prostřednictvím naší zakázkové výroby vyjdeme vstříc a naše modely přizpůsobíme tak, aby vyhovovaly Vám.

Nejčastější požadavky našich klientů se ve velké většině týkají úprav prstenů. Konkrétně si pak zákazníci nechávají upravovat velikost, volí jiný materiál, nebo možnost osazení jiným diamantem či drahokamem z naší nabídky. Možností je ovšem nespočet. Volit můžete mezi různými kombinaci drahých kovů, měnit typy osazení, ale i zasahovat do samotné architektury prstenu.

I u těch nejjednodušších šperků je prostor pro velké změny. Naopak i Vaše malé přání dokáže ze sériového modelu šperku udělat zcela jedinečný kus.

Změna typu osazení varianta 1
Změna typu osazení varianta 2
Změna typu osazení varianta 3

Změna typu osazení

Volit také můžete mezi různými druhy osazení. Líbí se Vám luneta, nebo dáváte přednost krapnám? Ve všech případech dokážeme vyjít vstříc. Nápomocni Vám také můžeme být v situacích, kdy máte šperk se specifickým osazením a nemůžete u prodejců dohledat další model do soupravy – jednoduše Vám ho vytvoříme.

Výběr jiného drahého kamene

Máte jinou představu o centrálním drahém kamenu? Naše nabídka drahokamů a polodrahokamů je Vám zcela otevřena. Šperky tak mohou zdobit certifikované safíry, rubíny, smaragdy a mnohé další minerály. A pokud byste náhodou na šperku postrádali třpyt čirých diamantů, můžete o ně doplnit například obvod obroučky.

návrh šperku s diamantem
návrh šperku s smaragdem
návrh šperku s safírem

Barevné kombinace zlata

Nebojte se kombinovat zlato. V současné době je ve šperkařství populární pracovat s různými barvami zlata. Klasické žluté zlato, tak dnes doplňují bílé, růžové, nebo červené prvky. Velmi žádané jsou kombinace bílého a žlutého, ale také bílého a růžového zlata.

Výroba šperků na míru dle Vašeho návrhu

návrh prstenu na zakázku

Další možností, kterou při cestě za svým vysněným šperkem máte, je výroba podle Vašeho vlastního návrhu. Společně můžeme být při stvoření zcela nových a jedinečných šperků, které plní nejen Vaše přání, ale také odpovídají Vašim finančním možnostem. Ovšem hodnota Vámi navrženého zásnubního prstenu je pak pro Vaši lásku neocenitelná.

Návrh však nemusíte nosit jen ve své hlavě. Přinést k nám (nebo zaslat) můžete také obrázek šperku, který pro Vás přesně vyhotovíme.

Šperk podle tištěné předlohy

Chtěli byste si nechat vytvořit prsten Lady Diany nebo šperk, který znáte jen ze starých rodinných fotografií? Nebude to pro nás problém. Využijte náš formulář nebo si domluvte s námi schůzku, na kterou přineste Vaši předlohu a my se pustíme do práce.

Šperk dle Vašich představ

Proces této tvorby začíná ve Vaší hlavě a končí v rukou našeho zlatníka. Z hlediska času se sice jedná o nejnáročnější variantu, ale její výsledky ale dokážou vyrazit dech.

Jak přistupujeme k výrobě šperků

Konzultace

Tvorba začíná naším společným dialogem, během kterého necháme na obou stranách proudit kreativitu. Probereme všechny Vaše představy a naše možnosti, včetně architektury šperku, volby drahých kovů, či drahokamů.

Následně náš šperkař převede všechny myšlenky a informace do skic, které s Vámi prodiskutuje. Poté připraví finální návrh šperku k Vašemu schválení.

návrh prstenu zlatníkem
návrh přívěsku s drahokamem a diamanty
návrh prstenu s drahokamem a diamanty

Procesy výroby

První krok výroby se může ubírat dvěma směry. Zaprvé je šperk od samotného počátku tvořen tradiční zlatnickou metodou, tedy ručně. Druhou verzí je počáteční vznik na základě 3D modelace.

Podle návrhu šperku Vám zlatník doporučí ten nejvhodnější proces výroby tak, aby byl výsledek co nejdokonalejší.

3D modelace šperku

1. Návrh šperku je převeden pomocí počítačového softwaru do 3D modelu, který Vám samozřejmě zašleme v náhledu. Obrovskou výhodou počítačového 3D modelu je ten, že se s ním v případě Vašich následných připomínek dá velmi snadno hýbat a ladit šperk do té doby, než je pro Vás dokonalý.

V případě zájmu můžeme také vytvořit vizualizaci, která slouží k lepší představě reálného šperku.

vizualizace prstenu se safíry a diamanty
vizualizace prstenu s centrálním safírem

2. Pokud počítačový 3D model šperku schválíte, pomocí technologie 3D tisku vytiskneme voskový prototyp.

3. Následně šperkař přechází k tvorbě sádrové formy, a protože je její výroba velmi nákladná, tvoří se naráz hned pro několik šperků. Voskové prototypy se poskládají nad sebe do tzv. „stromečku“ a zalijí se do speciálně upravené (ve vakuu) jemné sádry. Poté se sádra vypálí, čímž se vosk vypaří a zlatník získá dokonalý negativ prototypu.

návrh prstenu s fialovým diamantem
voskový odlitek prstenu
zlatý odlitek prstenu

4. Následně se nechá požadovaný kov za velmi vysokých teplot roztavit (zlato z teploty přes 1000 °C) a ve vakuu se odlije do sádrové formy. Sádra se pak ve speciální roztoku rozpustí a zlatníkovi zůstanou hrubé odlitky, které se sice svým tvarem podobají výslednému šperku, ale je na nich ještě spousta práce.

5. Závěrečné úpravy zahrnují broušení a další specifické úpravy povrchu podle přání zákazníka, těmi může být například leštění nebo tvorba textury.

6. Nakonec je šperk osazen (fasován) diamantem nebo drahokamy.

zlatý prsten s diamantem

Tradiční výroba

Pokud to architektura šperku dovoluje, přistupuje šperkař k tradiční ruční výrobě již od samotného počátku. Zde je samozřejmě postup odlišný pro každý šperk. Zlatník se během výroby drží detailního návrhu, který připravil společně se zákazníkem.

V jednotlivých fázích výroby je možné zaslat fotografii aktuálního stavu šperku, aby zákazník měl přehled o tom, jak výroba jeho klenotu pokračuje.

Materiály pro šperky na zakázku

Jelikož jsou naše výrobky zároveň naší vizitkou, pracujeme pouze s těmi nejlepšími materiály.

Diamanty a drahokamy

V naší nabídce drahých kamenů, můžete nalézt jen diamanty a drahokamy, které jsou certifikované mezinárodně uznávanými společnostmi. Můžete si tak být jistí, že certifikát odpovídá realitě a hodnota drahokamu bude na každém místě na světě stejná.

Drahé kovy

U drahých kovů máte možnost na výběr ze zlata nebo platiny.

Šperky ze zlata jsou možné v mnoha barevných provedeních ze 14 nebo 18 karátového zlata:

Zlato 585/000 (14 karátů)

  • Bílé,
  • žluté,
  • červené,
  • růžové.

Zlato 750/000 (18 karátů)

  • Bílé,
  • žluté,
  • červené,
  • růžové.

Zvolit také můžete stále častěji oblíbenější platinu 950/1000, které je po právu označována za královnu všech kovů. Nejen, že je velmi odolná, ale také velmi vzácná. Ročně se jí pro zajímavost vytěží pouhých 200 tun. Tedy cca 12x méně než zlata.

Máte zájem o zakázkově vyráběný šperk? Můžete nás  kontaktovat buďto na e-mail: [email protected] nebo na tel.: +420 721 639 954. Případně si můžete sestavit model šperku na zakázku přímo v našem kofigurátoru.