Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

2017-06-16 12:21:00

UNIKÁTNÍ DIAMANTOVÝ PRSTEN

V naší nabídce můžete nyní nalézt naprosto jedinečný diamantový prsten, který je osazen přírodním diamantem barvy VIOLET. Co tento prsten činí tak raritním nebo jak probíhala jeho výroba, se můžete dočíst v následujícím článku.

Centrální diamant

Dominantou prstene je přírodní diamant o hmotnosti 0.12ct barvy FANCY GRAYISH VIOLET. Barva diamantu je jednou z nejvzácnějších na světě. Dle dostupných informací bylo v historii prodáno pouze celkem 12ct barvy Violet, proto byste počet aktuálně dostupných kusů mohli napočítat na prstech jedné ruky. Hmotnost diamantu tedy zhruba odpovídá 1% celosvětové produkce. Vzácnost diamantu je navíc umocněna velmi dobrou čistotou VS2, protože diamanty barvy VIOLET se obvykle vyskytují v horších čistotách (SI2-I3). Diamant je dále vybroušen do briliantového tvaru, který je u barevných diamantů velmi neobvyklý, neboť pro dosažení výrazné barvy briliantu, musí být surový kámen nebývale sytě zbarven. Briliantový výbrus je u barevných diamantů nejhodnotnější. Již samozřejmostí je mezinárodně uznávaný certifikát GIA a laserová inskripce čísla certifikátu na diamantu. Vzhledem k tomu, že je v současné době jediným známým zdrojem takto zbarvených diamantů důl ARGYLE v Austrálii, který oznámil ukončení těžby na počátek příštího desetiletí, je zřejmé, že investice do těchto diamantů je vysoce perspektivní.

Informace k prstenu

Při tvorbě designu prstenu hrálo prim podtrhnutí a maximální vyniknutí centrálního fialového diamantu. Prsten měl být bezpečný, avšak propouštět k diamantu dostatek světla. Vzhledem k těmto okolnostem jsme se ve spolupráci se zlatnickým ateliérem Petra Pluhaře rozhodli pro poměrně netradiční kus připomínající amfiteátr, kdy je vzácný diamant v centru dění. Design prstene navíc umožňuje světlu odraženému od menších bezbarvých diamantů vracet se směrem do středu a maximálně tak prosvítit centrální kámen, který tím naopak propůjčuje svůj fialový odstín okolním diamantům. Zhotovení z 18k bílého zlata a osazení menších diamantů nejvyšší kvality (D-E/IF-VVS) je již jen pouhým, ale podstatným detailem k dovršení absolutní dokonalosti tohoto prstene.

Odkaz na prsten: https://www.vvdiamonds.cz/cs/zlaty-prsten-s-diamantem-012ct-fancy-grayish-violet-vs2-s-gia-certifikatem-celkem-173ct-3547.html

Průběh výroby prstene

1) 3D vizualizace prstene

2) Vytisknutí voskového modelu

3) Zlatý odlitek prstene

4) Třídění a osazení diamantů

5) Poslední detaily

6) Voilà! Zlatý prsten s diamantem