Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

IZRAELSKÁ DIAMANTOVÁ BURZA


Od září roku 2014 jsme se stali členem izraelské diamantové burzy (The Israel Diamond Exchange), která je jedním ze světových center diamantového obchodu a má cca. 3100 členů, kteří pracují v celém spektru diamantového obchodu: import a export surových a broušených diamantů, broušení diamantů aj.

Burza stanovuje a aplikuje pevně daná pravidla obchodu, a to jak pro přijetí, tak i vyloučení členů burzy. Pro tento účel má burza svou vlastní instituci. Izraelská diamantová burza je největší diamantovou burzou do rozlohy na světě a skládá se ze dvou hal (pro broušené a surové diamanty).

logo - Israel Diamond Exchange
Město Ramat Gan nedaleko Tel Avivu

Celý komplex diamantové burzy se rozprostírá na
rozloze 80.000m2 a má více než 1.000 privátních kanceláří.

Izraelská diamantová burza je členem následujících organizací:

WFDB – World Federation of Diamond Bourses

WDC – World Diamond Council

CIBJO – The World Jewellery Confederation

O společnosti

Israel Diamond Exchange Ltd se nachází v izraelském městě Ramat Gan nedaleko Tel Avivu. Jedná se o největší světovou burzu diamantů a centrum izraelského diamantového obchodu. Celá burza se skládá z cca 3100 členů, zabývajících se broušením diamantů a obchodem, ten zahrnuje marketing nebo import a export.

Burza je řízena z pěti výškových budov v oblasti známé jako Diamond Exchange District. Tyto budovy jsou propojené mosty, a tak tvoří jeden obrovský obchodní komplex. Najít zde můžete přes 1000 kancelářských místností, ale i restaurace, banky nebo přepravní společnosti.

Israel Diamond Exchange Ltd

Historie a obchod

Začátek diamantového průmyslu v Izraeli spadá do roku 1937, kdy byla v zemi otevřena první brusírna diamantů. V následujících sedmi letech se novému průmyslu dařilo, ale v roce 1944 začat trpět na bezpráví a roku 1948 byl úplně uzavřen s velmi malou šancí na zotavení.

To se ovšem dostavilo v 60. letech, kdy bylo v Izraeli založeno obchodní sdružení, které se později vyvinulo v diamantovou burzu.

V letech 1967 až 1993 byl prezidentem Izraelské diamantové burzy Moshe Schnitzer a společnost pod jeho vedením doslova vzkvétala. Roční export broušených diamantů vzrostl v tomto období z 200 milionů dolarů na 3,4 miliardy dolarů a tím byly položeny základy Diamond Exchange District, které známe dodnes.

Po mnoho let dodávala surové diamanty na izraelskou burzu společnost Diamond Trading Company Sightholders. Jednalo se o vybranou skupinu autorizovaných velkoobchodníků, která zahrnovala asi 10 izraelských obchodníků s diamanty kontrolovaných skupinou De Beers, v té době jedinou světovou společností těžící a dodávající surové diamanty.

Ovšem v 90. letech byla pozice De Beers oslabena jinými společnostmi (zejména z Afriky a Ruska), které se také začaly zabývat těžbou a obchodem surových diamantů.