Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

MODRÉ DIAMANTY

Modré diamanty vznikají koncentrací boru v atomové vazbě diamantu. Se stoupajícím obsahem boru a s tím spojenou. Čím více boru se v atomové vazbě vyskytuje, tím sytější je odstín. Sytější barvou výrazně narůstá vzácnost a hodnota diamantu.

GIA hodnotí sytost modrých diamantů na škále light, fancy light, fancy, fancy intense / fancy deep, fancy vivid. Všechny kategorie jsou velmi vzácné ve všech velikostech diamantů.

Doplňující barvy

Modré diamanty jsou modifikovány fialovou, zelenou nebo šedivou barvou. Při čtení certifikátu GIA je poslední zmíněná barva dominantní barvou diamantu. Jinými slovy diamant Fancy Gray Blue má více modré barvy než diamanty Fancy Blue Gray.

Šedivá se jako doplňující barva u modrých diamantů vyskytuje, když modrá sytost diamantu není dostatečně silná, aby maskovala původní šedý tón diamantu. Se stoupající silou šedivého tónu klesá hodnota diamantu.

Zelená barva může být rovněž doplňující barvou modrých diamantů. Stává se tak tehdy, pokud byl při svém vzniku diamant s obsahem boru poblíž radiace. Zelená barva v modrém diamantu obvykle snižuje hodnotu diamantu, ale zdaleka ne tak výrazně, jako šedivá. Na druhou stranu pokud je diamant čistě zelený, jeho hodnota začíná opět výrazně růst. Fialová barva může být rovněž doplňující barvou modrých diamantů. Tyto diamanty jsou tak vzácné, že jejich celkový počet čítá jednotky kusů.