Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

RŮŽOVÉ DIAMANTY

Růžové diamanty jsou odlišné od jiných barevných diamantů tím, že jejich barva není způsobena stopovým prvkem, jako například u modrých či žlutých diamantů. Místo toho během vzniku byly tyto diamanty vystaveny velmi vysoké teplotě, což mělo za následek deformaci krystalové mřížky diamantu a vytlačení některých atomů uhlíku z jejich správných poloh.

Jako u jiných barev GIA hodnotí růžové diamanty podle jejich tónu a sytosti barvy. Čím je tón a sytost barvy výraznější, tím stoupá hodnota diamantu. GIA hodnotí růžové diamanty na škále light, fancy light, fancy, fancy intense / fancy deep a fancy vivid. Růžové diamanty jsou unikátní tím, že pokud je sytost a tón barvy velmi silný, obdrží diamant hodnocení „fancy RED“. Tento stupeň barvy je extrémně vzácný.

Doplňující barvy


Doplňující odstíny barvy se vyskytují rovněž i u růžových diamantů a jsou jimi hnědá, oranžová a purpurová.

Hnědá barva se v růžových diamantech vyskytuje, když diamant nemá dostatečně silnou růžovou sytost, aby předčila původní hnědý tón. Se stoupajícím poměrem hnědé barvy výrazně klesá hodnota růžového diamantu.

Oranžová je jako doplňující barva přítomna v růžovém diamantu, pokud se barva diamantu začíná přiklánět k oranžové nebo když oranžový tón začíná předcházet růžovému. Některé oranžově růžové diamanty vypadají velmi pěkně, ale i přesto má oranžový tón negativní vliv na hodnotu růžového diamantu.

Purpurový doplňující odstín barvy nepatrně snižuje hodnotu růžových diamantů.