Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

VÝVOJ CEN RŮŽOVÝCH DIAMANTŮ


Vývoj hodnoty růžových diamantů

Růžová barva patří mezi nejzajímavější, se kterou se můžeme u barevných (FANCY) diamantů setkat. Nejen, že je u přírodních diamantů extrémně vzácná, ale její dostupnost je v rámci dolů z celého světa velmi výrazně omezena.

Vzhledem k těmto faktům, je 21. století doslova typické pro jejich silný nárůst ceny. Od roku 2005 do roku 2022 vzrostla hodnota pro všechny růžové odstíny o více jak 370%.

Celkový vývoj indexu cen růžových diamantů

Následující křivka indexu růstu ceny růžových diamantů znázorňuje vývoj hodnoty pro kategorie Fancy Pink, Fancy Intense Pink a Fancy Vivid Pink od roku 2005.

Graf indexu růstu cen růžových diamantů

Graf vývoje indexu cen růžových diamantů zahrnuje veškerou světovou produkci růžových diamantů, tedy včetně investičních růžových diamantů z dolu Argyle, jejichž růst hodnoty např. v období 2018/2019 byl o 17.6 % vyšší než u růžových diamantů z jiných zdrojů.

Vývoj leden 2005 – Q3 2023Složená roční míra růstuCelkové zhodnocení
FANCY PINK8.1 %336.1 %
FANCY INTENSE PINK8.8 %398.1 %
FANCY VIVID PINK9.7 %481.1 %

Zajímá Vás aktuální vývoj cen barevných diamantů? Napište nám, jsme členem FCRF a rádi Vám hodnoty zprostředkujeme:

Omezená produkce růžových diamantů

Do roku 2020 pocházelo více jak 90 % celosvětové produkce růžových diamantů z australského dolu Argyle. Ten tak byl v celé historii pouze jediným diamantovým dolem, který soustavně produkoval diamanty růžových odstínů. Přesto, že se zbylých 10 % nalezlo i na jiných koutech naší planety, vždy se jednalo pouze o nahodilé nálezy.

90 % celosvětové produkce růžových diamantů z dolu Argyle

Vzhledem k vyčerpaným zásobám v dole Argyle se mezinárodní společnost Rio Tinto rozhodla dne 3. listopadu 2020 důl definitivně uzavřít.

Diamantový trh tak přišel o jediný stabilní zdroj růžových diamantů a do dnešního dne nebylo objeveno žádné další ložisko, které by vykrylo mezeru na trhu, která jistě vznikne. Nejen že byl důl Argyle výjimečný svou produkcí, ale dále hlavně kvalitou vytěžených kusů, která nemá ve světě obdoby. V dalším období tak očekáváme rychlý úbytek celosvětově dostupných kusů, který ruku v ruce půjde s narůstající hodnotou těchto unikátních diamantů. Využijte této historické a s nejvyšší pravděpodobností poslední možnosti tento jedinečný investiční nástroj vlastnit a podívejte se na naší nabídku na specializovaném webu Ruzovediamanty.cz

Zastoupení hmotností mezi růžovými diamanty z dolu Argyle

Na rozdíl od bezbarvých diamantů, lze růžové diamanty z dolu Argyle považovat za investiční ve všech hmotnostních kategoriích, převážně pak nad 0.07ct.

Poměr hmotností růžových diamantů nalezených v dolu Argyle

Zaujaly Vás následující hodnoty? Neváhejte přejít do naší nabídky barevných diamantů, ve které mimo diamantů všech barevných odstínů naleznete právě drahokamy pocházející z dolu Argyle. Pokud Vás zároveň napadají doplňující dotazy, obraťte se na nás elektronicky na emailu [email protected] nebo na telefonu +420 721 639 954. Rádi Vám budeme plně k dispozici.

FCRF logo