Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

2018-08-12 10:12:00

CELOSVĚTOVÝ PRODEJ DIAMANTŮ I NADÁLE ROSTE

alrosaRok 2017 byl pro prodejce diamantů a diamantových šperků velmi úspěšný, a i proto byly mnohé prognózy vývoje diamantového trhu pro rok 2018 pozitivní. Nyní významná ruská těžařská společnost Alrosa zveřejnila celosvětová data z první čtvrtiny letošního roku, která jen potvrzují, že zájem o přírodní diamanty je i nadále na vzestupu.

Trhu stále vládne Severní Amerika

V roce 2017 se po celém světě zobchodovaly diamantové klenoty v celkové hodnotě 82 miliard USD a Spojené státy americké se společně s Kanadou podílely na nadpoloviční většině (53 %) celosvětových prodejů.

 

certifikované diamanty

 

Podle nových dat, vydaných společností Alrosa, v Severní Americe vzrostly v prvním čtvrtletí letošního roku tržby již o 5 %. V porovnání s Amerikou si v tomto období vedly velice dobře i další země na ostatních kontinentech.

V Japonsku se například navýšil meziroční nárůst tržeb z prodejů diamantů o 7 % a Evropa zaznamenala růst tržeb dokonce o 14 %. Zde ale mimo rostoucí zájem ze strany investorů musíme kalkulovat i s posilujícím eurem, které má na růstu tržeb také svůj podíl.

investiční prsten s diamantem

Pozornost strhává Čína

Loňský rok byl pro obchod s diamanty rekordním a Čína tvořila druhý největší trh po USA. I proto se pohledy mnoha významných obchodníků stále více častěji ubírají směrem na východ.

Ostatně prodeje v Asii tvořily v minulém roce 20 % celosvětových tržeb a letos už v Asii (od ledna do března) vzrostly tržby za diamantové šperky o 11 %. Čínští ekonomové navíc očekávají nejpozitivnější vývoj trhu za posledních 20 let, a to zejména v segmentu zásnubních prstenů.

 

Zdroj: http://eng.alrosa.ru/

Vybrané produkty


0.254ct I/VS2 s IGI certifikátem
7 196 Kč bez DPH

0.12ct F/SI1 s IGI certifikátem
3 001 Kč bez DPH

zlatý prsten s diamantem 0.53ct E/SI1 s IGI certifikátem
47 171 Kč bez DPH

zlatý prsten s diamantem 0.32ct D/SI1 s IGI certifikátem
20 390 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Sedm věcí, které byste měli vědět o čistotě diamantu
CELÝ ČLÁNEK >

Fluorescence diamantů
CELÝ ČLÁNEK >