Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

2018-06-01 14:27:00

DRAŽBA BAREVNÝCH DIAMANTŮ PŘINESLA OPĚT REKORDNÍ ČÁSTKY

Od poslední unikátní dražby barevného diamantu Farnese Blue neuběhl ani měsíc a již znovu mluví investiční svět o rekordní dražbě...

Náhrdelník s modrým diamantemOd poslední unikátní dražby barevného diamantu Farnese Blue neuběhl ani měsíc a již znovu mluví investiční svět o rekordní dražbě. V posledním květnovém týdnu se o to postaral aukční dům Christie’s v Hong Kongu, kde se nejdražším vydraženým předmětem stal investiční náhrdelník s 8 karátovým modrým diamantem.

 

Hodnota náhrdelníku vytvořeného v londýnské zlatnické dílně Moussaieff byla již před samotnou dražbou odhadována na 18,5 milionu amerických dolarů a očekávání tak byla velmi vysoká. Cenu náhrdelníku nejvíce navyšoval modrý diamant fancy vivid blue tvaru pear, o hmotnosti 8.01 karátů a čistoty IF.

 

Hodnota náhrdelníku se nakonec zastavila na úžasných 20,5 milionu USD. Nový majitel si tak v přepočtu na české koruny šperku cení na 453.111.500 Kč (1 USD = 22,103 Kč; 31. 5. 2018).

 

Rekordní částky za diamanty padaly v průběhu celé aukce

Náramek z barevných diamantů a perel

 

Další zajímavé aukční výsledky přinesly šperky navržené Edmondem Chinem pro zlatnický dům Boghossian Jewels.

První Jadeitový náhrdelník se dvěma oválnými diamanty o hmotnosti 3,2 a 1,5 karátu s odhadovanou cenou od 3,8 milionu USD do 6,4 milionu USD se vydražil za krásných 4,3 milionu dolarů.

Nový prodejní rekord ve své kategorii však stanovil náramek od stejného designera (obrázek vpravo; zdroj: Christie’s), tvořený kombinací květů sestavených z barevných diamantů, které jsou společně s perlami propletené do zlata. Náramek se vydražil za 4,5 milionu amerických dolarů. Odhadovanou cenu přitom stanovili odborníci mezi 2 až 3,2 milionu amerických dolarů.

 

Barevné diamanty jsou na vzestupu

Dražby v minulém týdnu opět ukázaly, že celosvětový zájem investorů o barevné diamanty ještě zdaleka nekončí a že zprávy o rekordních prodejích budeme číst z prestižních portálů a magazínů i nadále.

Vybrané produkty


0.28ct Fancy Intense Yellow/SI1 s IGI certifikátem
29 071 Kč bez DPH

0.23ct Fancy Intense Purple-Pink/SI2 s GIA certifikátem
258 500 Kč bez DPH

0.51ct Fancy Intense Yellow/I1 s IGI certifikátem
40 376 Kč bez DPH

0.18ct Fancy Intense Purplish Pink/SI2 s GIA certifikátem
188 000 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Růžový diamant Pink Legacy byl vydražen
CELÝ ČLÁNEK >

Dražba růžového diamantu může trhat rekordy
CELÝ ČLÁNEK >