Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

2018-06-01 14:27:00

DRAŽBA BAREVNÝCH DIAMANTŮ PŘINESLA OPĚT REKORDNÍ ČÁSTKY

Od poslední unikátní dražby barevného diamantu Farnese Blue neuběhl ani měsíc a již znovu mluví investiční svět o rekordní dražbě...

Náhrdelník s modrým diamantemOd poslední unikátní dražby barevného diamantu Farnese Blue neuběhl ani měsíc a již znovu mluví investiční svět o rekordní dražbě. V posledním květnovém týdnu se o to postaral aukční dům Christie’s v Hong Kongu, kde se nejdražším vydraženým předmětem stal investiční náhrdelník s 8 karátovým modrým diamantem.

 

Hodnota náhrdelníku vytvořeného v londýnské zlatnické dílně Moussaieff byla již před samotnou dražbou odhadována na 18,5 milionu amerických dolarů a očekávání tak byla velmi vysoká. Cenu náhrdelníku nejvíce navyšoval modrý diamant fancy vivid blue tvaru pear, o hmotnosti 8.01 karátů a čistoty IF.

 

Hodnota náhrdelníku se nakonec zastavila na úžasných 20,5 milionu USD. Nový majitel si tak v přepočtu na české koruny šperku cení na 453.111.500 Kč (1 USD = 22,103 Kč; 31. 5. 2018).

 

Rekordní částky za diamanty padaly v průběhu celé aukce

Náramek z barevných diamantů a perel

 

Další zajímavé aukční výsledky přinesly šperky navržené Edmondem Chinem pro zlatnický dům Boghossian Jewels.

První Jadeitový náhrdelník se dvěma oválnými diamanty o hmotnosti 3,2 a 1,5 karátu s odhadovanou cenou od 3,8 milionu USD do 6,4 milionu USD se vydražil za krásných 4,3 milionu dolarů.

Nový prodejní rekord ve své kategorii však stanovil náramek od stejného designera (obrázek vpravo; zdroj: Christie’s), tvořený kombinací květů sestavených z barevných diamantů, které jsou společně s perlami propletené do zlata. Náramek se vydražil za 4,5 milionu amerických dolarů. Odhadovanou cenu přitom stanovili odborníci mezi 2 až 3,2 milionu amerických dolarů.

 

Barevné diamanty jsou na vzestupu

Dražby v minulém týdnu opět ukázaly, že celosvětový zájem investorů o barevné diamanty ještě zdaleka nekončí a že zprávy o rekordních prodejích budeme číst z prestižních portálů a magazínů i nadále.

Vybrané produkty


0.55ct Fancy Intense Yellow/VS2 s GIA certifikátem
89 320 Kč bez DPH

0.34ct Fancy Deep Pink/SI1 s GIA certifikátem
295 000 Kč bez DPH

0.57ct Fancy Grayish Pink-Purple/SI1 s GIA certifikátem
367 000 Kč bez DPH

0.27ct Fancy Intense Pinkish Purple/SI2 s GIA certifikátem
450 000 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Cena diamantu
CELÝ ČLÁNEK >

Modrý diamant Farnese Blue byl vydražen za více než 144,6 milionu korun
CELÝ ČLÁNEK >