Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

2019-09-16 16:09:00

KOLEKCE VZÁCNÝCH DIAMANTŮ Z AUSTRÁLIE

Společnost Rio Tinto, která vlastní věhlasný diamantový důl Argyle, představila svou kolekci vzácných růžových diamantů, kterou sestavila tak, aby prezentovala celé barevné spektrum růžových diamantů z tohoto významného ložiska.

Kolekce "The Argyle Pink Everlastings" obsahuje 64 pečlivě vybraných a certifikovaných lotů prémiových růžových diamantů z dolu Argyle všech odstínů.

Rio Tinto uvedla, že celková hmotnost diamantů z kolekce je 211.21ct, přičemž váha jednotlivých kusů je 0.14ct a méně. Důl pak poskytne certifikáty pravosti pro každou ze sbírek, a to včetně laserového označení. Ve snaze zdůraznit vzácnost diamantových sad společnost prozradila, že do avizovaného ukončení těžby vyprodukuje důl Argyle pouze přibližně 100ct podobných diamantů.

"Nashromáždění těchto diamantů z prokazatelného zdroje v různých tvarech, velikostech a barvách je výsledkem historického a pečlivého úsilí, které se pravděpodobně již nebude opakovat," řekl Alan Chirgwin, viceprezident prodeje a marketingu v Rio Tinto. 

kolekce argyle

Rio Tinto bude dražit sbírku společně s diamanty, které nabízí ve své každoroční aukci "Argyle Pink Diamonds Tender", o které jsme vás informovali ve článku: Rio Tinto představuje seznam výročních diamantů. Tender se bude konat v Singapuru, Londýně, New Yorku a Perthu v Austrálii. Nabídky budou uzavřeny 9. října.

Růžové diamanty z dolu Argyle můžete nalézt i v naší nabídce barevných diamantů či se o nich můžete dozvědět více na našem specializovaném webu www.ruzovediamanty.cz

 

Vybrané produkty


0.40ct Fancy Vivid Yellow/VS1 s GIA certifikátem
131 000 Kč bez DPH

0.21ct Fancy Vivid Bluish Green/SI1 s GIA certifikátem
912 000 Kč bez DPH

0.28ct 2PR (Fancy Vivid Pink)/I1 s ARG certifikátem
1 420 000 Kč bez DPH

0.11ct 5PP (Fancy Deep Purplish Pink)/SI1 s ARG certifikátem
380 000 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Poslední obchodní dny pro australské diamanty
CELÝ ČLÁNEK >

Dokument Fashionscapes: „The Diamonds of Botswana“
CELÝ ČLÁNEK >