2021-12-06 13:00:00

MODRÝ DIAMANT Z DOLU ARGYLE V NAŠÍ NABÍDCE!

Je tomu již přes jeden rok, kdy byla nadobro ukončena těžba ve slavném australském dole Argyle, který se proslavil zejména svou úctyhodnou a soustavnou produkcí růžových diamantů. Statistiky dokonce uvádějí, že do roku 2020 pocházelo 9 z 10 vytěžených růžových diamantů právě z dolu Argyle, a tak lze napříč celým odvětvím stále výrazněji pociťovat ochromení nabídky drahých kamenů z tohoto jedinečného segmentu.

Dle dlouhodobého očekávání mělo zastavení těžby obrovský vliv na růst hodnoty růžových diamantů, ale také na jejich celkovou dostupnost. Ve srovnání s předchozími lety je kvalitní nabídka barevných australských diamantů na burze dramaticky omezena a některé kategorie jsou již prakticky nedostupné.

Proto by nás ani ve snu nenapadlo, že se nám právě v téhle době poštěstí rozšířit naši skladovou nabídku barevných diamantů hned o pět nových kusů s mezinárodními certifikáty vystavených v dole Argyle.

Diamanty z dolu Argyle

 

To ovšem stále není zdaleka vše! Mezi těmito drahými kameny jsou hned tři diamanty, které si svým zabarvením nebo hmotností jasně říkají o tu nejvyšší pozornost.

Růžový diamant 0.42ct 5P (Fancy Intense Pink)/I1

 

Skvělá kombinace předních parametrů řadí tento růžových diamant opravdu vysoko v pomyslném hledáčku mnoha investorů. Tou nejvýraznější hodnotou je pak jeho hmotnost přesahující 0.40ct. Díky tomu se tento diamant řadí do prestižní skupiny, která v celém objemu vytěžených růžových diamantů z dolu Argyle zastupuje pouhých 0.8 %. Pozornosti také nemůže uniknout ani kvalitně zpracovaný brus a na oko velmi příjemný růžový odstín 5P bez modifikujících barev.

Detail růžového diamantu

 

Modrý diamant 0.17ct BL2 (Fancy Grayish Blue)/SI2

 

K vyjádření unikátnosti této nabídky dopomůže jediný fakt. Dle statistik těžařské společnosti Rio Tinto připadal na 25 milionů karátů surových diamantů pouze jeden vytěžený fialový nebo modrý diamant. Modré diamanty z dolu Argyle jsou tak v současnosti na mezinárodních burzách zcela nedostupné a naši klienti se tudíž mohou stát majitelem doslova celosvětového unikátu. Za modrým odstínem stojí vzácný obsah vodíku a diamant byl ohodnocen druhým nejlepším stupněm BL2. Jsme přesvědčeni, že se jedná o nabídku se skvělým investičním potenciálem.

DETAIL MODRÉHO DIAMANTU

 

Růžový diamant 0.16ct 4PR (Fancy Intense Pink)/SI1

 

Drahokam precizně zpracovaného kapkovitého brusu o hmotnosti 0.16ct, jež je vzhledem ke svému hodnocení nabízen za velmi příznivou cenu. Barva tohoto diamantu byla oceněna již velmi intenzivním stupněm 4PR a za zmínku stojí také pro oko bezvadná čistota stupně SI1.

Detail růžového diamantu

 

Růžový diamant 0.33ct 1PR (Fancy Deep Pink)/I1

 

Dokonale růžová a jen těžko přehlédnutelná barva staví tento diamant na nejvyšší stupeň klasifikační škály Pink Rosé. Vzhledem k sytosti tohoto stupně by nebylo výjimkou, že by jej Americký gemologický institut posoudil nejvzácnějším možným odstínem Fancy Red. Zkušení investoři dále ocení jeho hmotnost, která jej posouvá do ještě více omezenější skupiny růžových diamantů.

Detail růžového diamantu

 

Růžový diamant 0.15ct 4PR (Fancy Intense Pink)/VS2

 

Po všech směrech dokonalý diamant nejvíce ceněného briliantového brusu a hmotnosti 0.15ct, jež svou pozornost získá nejenom okouzlující a velmi sytou barvou, ale také nadstandardním hodnocením čistoty stupně VS2. Růžových diamantů s takto vyváženými parametry je na současném trhu poskromnu a s poukázáním na jeho cenu se jedná o opravdu skvělou investiční příležitost.

Detail růžového diamantu

 

Pokud Vás některý ze zmíněných diamantů z dolu Argyle zaujal a máte k němu jakékoli další dotazy. Jsme připraveni Vám je zodpovědět a případně i osobně odprezentovat v naší kanceláři v Praze na Václavském náměstí.

Neváhejte se na nás proto obrátit elektronicky na chatu, emailu podpora@vvdiamonds.cz nebo na telefonu +420 721 639 954.

Vybrané produkty


3.10ct Y-Z/VS2 s GIA certifikátem
400 000 Kč bez DPH

0.51ct Fancy Vivid Yellow/VVS2 s GIA certifikátem
114 800 Kč bez DPH

0.58ct Fancy Vivid Yellow/SI1 s GIA certifikátem
138 900 Kč bez DPH

0.27ct Fancy Vivid Orange/SI1 s IGI certifikátem
585 000 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Milionová očekávání při dražbě bílého diamantu
CELÝ ČLÁNEK >

Rekordní dražba modrého diamantu
CELÝ ČLÁNEK >