Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

PURPUROVÉ A FIALOVÉ DIAMANTY

Čistě purpurové a fialové diamanty jsou extrémně vzácné. Fialové diamanty patří do šedivě-modrého spektra a purpurové do červeného/růžového. Diamanty těchto barev se až na výjimky vyskytují pouze v malých velikostech.

Fialové diamanty se rovněž vyskytují jako doplňující odstín barevných diamantů a jsou způsobeny přítomností vodíku v jejich atomové struktuře. Přesný mechanismus vzniku fialových diamantů ale není doposud znám. V naprosté většině případů jsou tyto diamanty velmi malé a ve velikostech nad 1.00ct se vyskytují jen extrémně vzácně.

Purpurová barva je obvykle doplňujícím než hlavním odstínem diamantu. Velmi pěkný odstín dává například růžovým diamantům, kde v mnoha případech dokonce i zvyšuje jejich hodnotu.

Doplňující barvy


Purpurové diamanty se obvykle vyskytují s doplňujícími odstíny, které na úkor své vzácnosti vypadají ještě lépe. Čistě fialové diamanty se v přírodě prakticky nevyskytují, a pokud ano, tak pouze ve velmi malých velikostech pod 1.00ct. Většinou jsou fialové diamanty doplněny dodatečným odstínem šedivé nebo modré barvy. I přes stálou krásu těchto diamantů jejich hodnota klesá.