Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

2018-02-13 14:41:00

SAMÉ DOBRÉ ZPRÁVY - INVESTIČNÍ DIAMANTY 2018

 

Vážení klienti a investoři,

jak jsme vás v předešlém článku (Novoroční dopis Martina Rapaporta) informovali, výhled pro rok 2018 byl z pohledu přední osobnosti diamantového průmyslu velmi dobrý. Současný stav k 13. únoru však předčí i optimistická vyjádření z počátku roku. Níže naleznete stručný souhrn toho nejzajímavějšího z předchozích dnů.

 

INTERNATIONAL ISRAEL DIAMOND WEEK 2018

Ve dnech 5.-7. února se na izraelské burze odehrála tradiční výstava diamantů, která napověděla mnohé  o současné situaci na trhu s diamanty.

Vysoká poptávka po přírodních diamantech všech velikostí a kvalit byla stěží uspokojena aktuální nabídkou, což má za následek značné posílení prodejních cen. Účast na výstavě byla viditelně větší než v předchozích letech.

Při této příležitosti uzavřela izraelská diamantová burza spolupráci s čínským maloobchodníkem Alibaba. Ministr hospodářství Eli Cohen navíc potvrdil státní příspěvek ve výši 286.6mil USD na podporu národního diamantového průmyslu.

 

STRMÝ NÁRŮST PRODEJŮ VÝZNAMNÉ TĚŽAŘSKÉ SPOLEČNOSTI ALROSA

Prodeje surových diamantů vytěžených společností Alrosa v lednu vzrostly o 38 % na částku 504.5mil USD. Tento nárůst byl zejména způsoben silnou vánoční sezonou napříč sortimentem diamantů.

Vidíme silnou poptávku na celý sortiment našich diamantů“, řekl v pondělí 12.února Yury Okoemov zástupce CEO společnosti Alrosa a dodal: „Poptávka je podpořena positivními trendy na hlavních trzích, zejména dobrými výsledky maloobchodníků v roce 2017 vč. Vánoc a rostoucími cenami broušených diamantů v lednu letošního roku“.

 

GJEPC PŘEDPOVÍDÁ DOBRÝ ROK

Pramod Agrawal nově zvolený předseda Gem & Jewellery Export Promotion Council (GJEPC) předpovídá, že v roce 2018 export šperků a drahých kamenů z Indie naroste v řádu desítek procent.

Vysoká kvalita indické výroby a pozitivní nálada na trzích v USA a Evropě bude řídit nárůst, vysvětlil Agrawal při příležitosti Signature India Internation Jewellery Show (IIJS) v Bombaji. GJEPC navíc plánuje zahájit marketingovou kampaň na trzích, které v předchozích letech nebyly příliš silné, tj. Východní Evropa, Afrika či Latinská Amerika.

Pramod Agrawal navíc uvítal snížení daně na zboží a služby z 3 % na 0.25%, což bude mít jistě za následek nárůst poptávky na domácím trhu.

IIJS, která proběhla ve dnech 9.-12. února, signalizovala pozitivní náladu na domácím trhu rekordní účastí 11.000 účastníků.

 

NÁRŮST CEN

Dle indexu RAPI, který zahrnuje 25 kvalit diamantů tj. D-H/IF-VS2, rostou od počátku roku ceny velmi slušným tempem.

Od 11.ledna – 11. února je vývoj cen následující:

  • 0.30ct diamanty … +6,15%
  • 0.50ct diamanty … +2,44%
  • 1.00ct diamanty … +1,84%

Uvedený index je navíc podpořen nárůstem Rapaportu dne 2. února, který v určitých kategoriích zaznamenal nárůst i o více než 7 %.

 

Jsme přesvědčeni, že současná doba je velmi výhodná pro rozšíření Vašeho portfolia o investiční diamanty či navýšení Vašich pozic. Investování navíc nahrává i aktuální příznivý kurz amerického dolaru, ve kterém jsou diamanty obchodovány.

Pokud si přejete sestavit libovolnou nabídku či máte jakékoli dotazy k aktuální situaci na trhu, neváhejte se na nás obrátit.

 

 

 

Vybrané produkty


0.088ct D/VS1 s IGI certifikátem
2 762 Kč bez DPH

0.30ct L/VVS1 s GIA certifikátem
8 748 Kč bez DPH

0.27ct I/VS1 s IGI certifikátem
7 151 Kč bez DPH

0.12ct H/SI1 s EGL certifikátem
2 660 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Nález posledního diamantu se blíží
CELÝ ČLÁNEK >

Investiční tip pro rok 2019
CELÝ ČLÁNEK >