Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

ZELENÉ DIAMANTY

Zelené diamanty jsou nejsložitější v pochopení a ve správném určení jejich hodnoty. Důvodem je jejich vznik. Zelené diamanty vznikají při vystavení přírodní radiaci. Z tohoto důvodu může být zelená barva diamantu přítomna pouze na povrchu diamantu nebo v celém diamantu.

V současné době špičkoví brusiči diamantů nechávají na zelených diamantech tenkou vrstvu povrchově zeleného zabarvení diamantu, tím pádem diamant vypadá zelenější, než jakým doopravdy je. Tento fakt by neměl odrazovat zákazníka od jejich případné koupě, protože zelený diamant je extrémně vzácný v jakékoli formě.

Doplňující barvy


Doplňujícími barvami zelených diamantů jsou hnědá, žlutá, šedivá a modrá. Hnědý a šedivý tón mají společné, že výrazně snižují hodnotu diamantu a mají rovněž významný negativní vliv na jeho vzhled.

Zelené diamanty se žlutým odstínem jsou méně hodnotné, něž čistě zelené diamanty, ale v určitých případech tato barevné kombinace vytváří nádherný vzhled diamantu. Tyto diamanty jsou extrémně syté (Fancy Intense Yellow Green a Fancy Vivid Yellow Green) a mohou být popsány jako neonové.

Modrý odstín zelených diamantů je nejhodnotnějším odstínem dvou barevných diamantů. Tato barevné kombinace je extrémně vzácná a je podobná azurové barvě.