Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

DIAMANTOVÁ SVATBA – PŘIJĎTE S ORIGINÁLNÍM DÁRKEM  

Diamantová svatba patří po zlaté svatbě mezi nejoslavovanější a nejznámější výročí společného soužití mezi manželi. A tak není divu, že se okolo ní točí celá řada otázek, jak od samotných oslavenců, tak rodiny a gratulantů.

Nejčastěji se můžeme setkat s dotazy, jak diamantové výročí oslavit, s kým ho oslavit, jaký vybrat pro oslavence dárek, ale také po kolika letech vlastně diamantová svatba je?

Samotný počátek oslav diamantové svatby se klade do dob, kdy na britském trůnu panovala královna Viktorie. Tehdy její šedesátileté jubileum vlády bylo označeno jako diamantové a tento výraz se volně přenesl i jako název pro oslavy šedesáti let od doby, kdy si novomaželé vyměnili snubní prsteny. Po takové době společného soužití už oba partneři moc dobře vědí, že je život plný báječných okamžiků, ale dokáže být tvrdý jako diamant.

Dárek k diamantové svatbě

Jak už samotný název napovídá, po šesti dekádách společného soužití, by měla být žena obdarována diamantem. Ne nadarmo se říká, že diamanty jsou věčné. Tento nejtvrdší známý přírodní minerál už celá staletí obývá světové trhy a na prsten s diamantem tajně myslí snad každá žena. V poslední době jsou stále více populárnější barevné diamanty, které mohou mít nespočet barevných variant. Mezi ty nejvzácnější patří například zelené, modré nebo růžové diamanty. Své kouzlo a půvab mají však i žluté nebo bezbarvé diamanty, které jsou podstatně levnější a ve špercích vypadají skvěle.

Diamantový prsten

Diamant je nerost, který se dá skvěle zpracovávat a kombinovat s drahými kovy. Přáním zákazníka a jeho fantazii se meze nekladou. Šperky s diamantem mohou být například z bílého či žlutého zlata a jejich finální podobu si můžete sestavit sami v našem konfigurátoru šperků, nebo si šperk vybrat z nabídky hotových kusů.

Pro ženy je výběr celkem snadný a velice rozmanitý, ale jaký dárek k diamantové svatbě dát muži? Zůstaňte u diamantů. Certifikované diamanty se dají koupit samostatně, čistě za účelem jejich zhodnocení. Naše diamanty jsou vždy opatřeny mezinárodně uznávanými certifikáty (GIA, HRD, IGI nebo EGL). Tyto kameny jsou běžně zataveny v ochranném pouzdře nebo laserově číslovány na své rundistě.

S veškerým výběrem Vám samozřejmě vždy rádi poradíme a diamant vybereme přesně podle Vašich přání, představ, a hlavně za zajímavou cenu.

 

Vybrané produkty


zlatý prsten s diamantem 0.40ct E/SI1 s GIA certifikátem
22 843 Kč bez DPH

0.21ct 2P Fancy Purplish RED/I1 s ARG a GIA certifikáty
4 190 000 Kč bez DPH

zlatý prsten s diamantem 0.23ct I/VS2 s IGI certifikátem
9 730 Kč bez DPH

0.15ct 7P (Fancy Pink)/SI2 s ARG certifikátem
185 000 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Tradiční vánoční dárky pro ženu
CELÝ ČLÁNEK >

Diamantový šperk jako vánoční dárek je sázkou na jistotu!
CELÝ ČLÁNEK >