Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

2018-09-28 12:12:00

DRAŽBA RŮŽOVÉHO DIAMANTU MŮŽE TRHAT REKORDY

pink legacyVěhlasný aukční dům Christie’s, známý pro své dražby uměleckých předmětů a drahých kamenů, chystá unikátní dražbu vzácného 18.96ct růžového diamantu FANCY VIVID PINK. Nejen Christie’s, ale i přední osobnosti diamantového průmyslu očekávají, že diamant bude vydražen za enormní částku. Odhad dražby je v rozmezí od 30 do 50 milionů amerických dolarů. Pokud by se tak stalo, znamenalo by to nejvyšší dražební cenu za diamant nejvýraznějšího odstínu Fancy Vivid barvy Pink. 

Růžový diamant pojmenovaný Pink Legacy (v překladu růžové dědictví/odkaz), odstínu Fancy Vivid Pink je obdélníkového tvaru Emerald a jeho hmotnost je neuvěřitelných 18.96ct. Prodej tohoto nádherného drahokamu, patřícího do klenotů rodiny Oppenheimer, bude vlajkovou lodí pravidelné dražby „the Magnificent Jewels“ v ženevském aukčním domě. Pink Legacy je vůbec největším Fancy Vivid Pink diamantem, který kdy aukční dům Christie’s dražil. Diamant je navíc popisován jako „velmi čistý“.

„Objevení tohoto dříve nevídaného a pozoruhodného růžového diamantu způsobí nesmírné vzrušení mezi sběrateli a znalci diamantů z celého světa“, řekl Rahul Kadakia – mezinárodní ředitel prodeje šperků aukčního domu Christie’s. „Jeho výjimečné parametry ho bezpochyby řadí mezi světově nejúžasnější diamanty.“ 

Aktuální aukční rekord drží oválný diamant Pink Promise téže barvy Fancy Vivid Pink o hmotnosti 14.93ct, který Hongkongský aukční dům Christie’s prodal v roce 2017 za 32,5 milionu amerických dolarů. O této události jsme Vás informovali v článku: NEJCENNĚJŠÍ DIAMANTY? V ROCE 2017 RŮŽOVÉ!

Dražba diamantu Pink Legacy proběhne 13. listopadu 2018 v Ženevě v hotelu Four Seasons Hotel des Bergues. Do té doby bude aukční dům Christie’s diamant představovat v Hong Kongu, Londýně a New Yorku v průběhu 28. září–13. listopadu.

 

 

 

Vybrané produkty


0.24ct 8P (Fancy Light Pink)/VVS2 s ARG certifikátem
249 000 Kč bez DPH

2.65ct Fancy Brown Yellow/I1 s GIA certifikátem
141 600 Kč bez DPH

3.10ct Y-Z/VS2 s GIA certifikátem
400 000 Kč bez DPH

0.40ct Faint Pink/SI1 s GIA certifikátem
68 000 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Nové růžové diamanty z dolu Argyle
CELÝ ČLÁNEK >

Rio Tinto končí s těžbou v proslulém dole
CELÝ ČLÁNEK >