Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

2020-08-04 16:39:00

GIA TESTUJE AUTOMATICKÉ HODNOCENÍ ČISTOTY  

Americká gemologická laboratoř GIA se spojila se společností IBM Research s cílem vyvinout automatizovaný systém pro hodnocení čistoty diamantů. V těchto dnech jej pak nově testuje ve svých laboratořích v Americe.

Technologie umělé inteligence (AI - artificial intelligence) využívá data z desítek milionů hodnocených diamantů, které GIA v minulosti certifikovala a díky nimž teď může uplatnit stávající klasifikační standardy institutu pro automatické hodnocení čistoty diamantů. Koncem července pak GIA uvedla, že automatické hodnocení je momentálně testováno v omezeném provozu, a to konkrétně v laboratořích v New Yorku a v Carlsbadu.

Gemologické laboratoře v posledních letech stále častěji investují do umělých inteligencí s cílem získání přesnějších a konzistentních výsledků jejich hodnocení. Společnost Sarine Technologies představila svou automatizovanou technologii pro třídění barev a čistoty již v roce 2016, zatímco Americký gemologický institut spolupracuje s IBM na obdobném projektu po dobu dvou let.

 

Výkonný viceprezident a hlavní výzkumný pracovník GIA Tom Moses uvedl že„IBM technologie AI ve spojení s našimi odbornými znalostmi, rozsáhlými datovými a gemologickými výzkumy nám umožňují, na rozdíl od jakýchkoli jiných organizací, poskytovat svým klientům nadstandardní služby, ale i další benefity jako konzistentnost, přesnost a také rychlost.“ 

Program bude zpočátku zahrnovat pouze nejoblíbenější velikosti kulatých diamantů. Do budoucna je však cílem GIA rozšířit tuto technologii i na další velikosti a tvary. Již teď jsou naplánovány nové formy spolupráce GIA a IBM, které spolu snoubí umělou inteligenci se světem hodnocení diamantů.

Vybrané produkty


0.23ct D/SI1 s IGI certifikátem
7 957 Kč bez DPH

0.33ct G/VS2 s GIA certifikátem
14 360 Kč bez DPH

0.91ct O-P/VVS2 s GIA certifikátem
30 053 Kč bez DPH

0.40ct H/VVS2 s GIA certifikátem
20 122 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Nové růžové diamanty z dolu Argyle
CELÝ ČLÁNEK >

Rio Tinto končí s těžbou v proslulém dole
CELÝ ČLÁNEK >