Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

ČISTOTA DIAMANTU


Jaký stupeň čistoty Vás zajímá?


Parametr čistoty diamantu je určen množstvím cizorodých látek (inkluzí) a mechanických poruch v diamantu. S rostoucím množstvím inkluzí a mechanických poruch klesá hodnota diamantu. Čistota diamantu se rozděluje do následujících kategorií:

Flawless (FL)


Diamant neobsahuje žádné vnitřní nečistoty ani nepatrné mechanické poruchy. Jedná se o nejvyšší stupeň čistoty u mezinárodně uznávané laboratoře GIA. Vzhledem k tomu, že parametr FLAWLESS nemůže být vzhledem k nepatrným mechanickým poruchám na povrchu stálý, je stejně hodnotný jako diamant parametru INTERNALLY FLAWLESS. Pro ověření čistoty je nutné použití binokulárního mikroskopu. Jedná se o ryze investiční čistotu diamantu.

Internally Flawless (IF)


Diamant neobsahuje žádné vnitřní vady a je nejvyšším stupněm čistoty u mezinárodně uznávaných laboratoří IGI nebo HRD. Laboratoř HRD tento parametr označuje jako LC (Loupe Clean). Pro ověření čistoty je nutné použití binokulárního mikroskopu. Jedná se o ryze investiční čistotu diamantu.

Vstoupit do nabídky diamantů čistoty FL/IF

Very Very Small Inclusions 1 (VVS1)


Diamanty obsahují velmi, velmi malé inkluze, které jsou velmi těžko objevitelné kvalifikovaným gemologem s použitím 10 násobně zvětšující lupy. Rovněž je vhodné použití binokulárního mikroskopu. Diamanty čistoty VVS1 jsou vhodné pro investiční účely.

Vstoupit do nabídky diamantů čistoty VVS1

Very Very Small Inclusions 2 (VVS2)


Diamanty obsahují velmi, velmi malé inkluze, které jsou velmi těžko objevitelné kvalifikovaným gemologem s použitím 10 násobně zvětšující lupy, avšak větší nebo ve větším množství než u čistoty VVS1. Použití binokulárního mikroskopu je opět nezbytné. Stále se jedná o investiční čistotu diamantu.

Vstoupit do nabídky diamantů čistoty VVS2

Very Small Inclusions 1 (VS1)


Při pozorování s použitím 10násobně zvětšující lupy je kvalifikovaný gemolog schopen rozeznat malé inkluze, které je obtížné spatřit. Nezkušený pozorovatel není schopen inkluze identifikovat. Větší vady v čistotě VS1 jsou zpravidla po stranách diamantu, nikoli v jeho středu pod tabulkou. Při vhodném výběru diamantu, může být čistota VS1 vhodná pro investiční účely, ale je používána i pro osazení do šperku.

Vstoupit do nabídky diamantů čistoty VS1

Very Small Inclusions 2 (VS2)


Při pozorování s použitím 10násobně zvětšující lupy je kvalifikovaný gemolog schopen rozeznat malé inkluze, které je obtížné spatřit. Nezkušený pozorovatel není schopen inkluze identifikovat. Oproti čistotě VS1 se větší vady mohou vyskytovat již ve středu diamantu. Čistota VS2 je vhodná pro osazení do luxusního šperku.

Vstoupit do nabídky diamantů čistoty VS2

Small Inclusions 1 (SI1)


Diamant má rozeznatelné inkluze s použitím 10násobně zvětšující lupy, ale při pohledu pouhým okem je diamant až na vzácné případy absolutně čistý. Tato čistota nikterak neovlivňuje brilanci diamantu a je optimální pro použití ve šperkařství.

Vstoupit do nabídky diamantů čistoty SI1

Small Inclusions 2 (SI2)


Diamant má rozeznatelné inkluze s použitím 10 násobně zvětšující lupy a mohou být viditelné i pouhým okem. Čistota SI2 nikterak neovlivňuje brilanci diamantu a je nejrozšířenější ve šperkařském využití.

Vstoupit do nabídky diamantů čistoty SI2

Inclusions 1 (I1)


Inkluze jsou až na výjimky viditelné pouhým okem. Inkluze stále nemají vliv na jiskru a třpyt diamantu. Diamanty se zpravidla používají jako dostupnější alternativa diamantového šperku.

Vstoupit do nabídky diamantů čistoty I1

Inclusions 2 (I2)


Inkluze jsou vždy viditelné pouhým okem a mají vliv na brilanci a třpyt diamantu.


Inclusions 3 (I3)


Diamanty obsahují rozsáhlé vady (praskliny, inkluze aj.), které výrazně zhoršují jiskru a třpyt diamantu. Při usazení těchto diamantů do šperku rovněž hrozí jejich prasknutí. Jedná se o nejhorší stupeň čistoty, které VVDiamonds svým zákazníkům nenabízí.