Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

2016-05-18 21:12:00

ZA REKORDNÍ MODRÝ DIAMANT ZAPLATIL KUPEC PŘES 50 MILIONŮ DOLARŮ

Ve středu večer byl v ženevském aukčním domě společnosti Christie‘s vydražen diamant Oppenheimer Blue, který se může pyšnit titulem největší a nyní i nejdražší modrý diamant na světě. Kupec, který si přál zůstat v anonymitě, zaplatí za modrý diamant o hmotnosti 14,62ct po uhrazení všech poplatků a daní 57 milionů dolarů. Jedná se tedy o doposud nejdražší diamant nabízený v aukci.

 

Modrý diamant Oppenheimer BlueModrý diamant Oppenheimer Blue

Diamant nese jméno po Philipu Oppenheimerovi, který byl členem rodiny, která kdysi ovládala největší těžební společnost diamantů na světě De Beers.

 

V celosvětové produkci diamantů připadá pouze jeden modrý diamant na dvě stě tisíc vytěžených diamantů a pouze každý 462. diamant má barvu "Fancy Vivid“ jako diamant prodaný ve středeční aukci.

 

Barvu "Fancy Vivid“ můžeme popsat jako středně až tmavě modrou, jejíž sytost je vysoká, až nejvyšší – podle těchto parametrů se pochopitelně odvíjela i výsledná částka, za kterou byl tento barevný diamant prodán.

 

Původní odhad ceny byl nižší

Aukce se podle informací společnosti Chrisie’s telefonicky účastnili pouze dva dražitelé, kteří se přehazovali necelých 20 minut. Původní odhad ceny diamantu byl mezi 38 až 45 miliony dolarů. Nakonec se zastavil na 57 milionech dolarů (1,2 miliardy korun).

 

Růžový diamant Unique Pink

Prodal se i růžový diamant Unique Pink

Den předtím se podařilo v Ženevě vydražit jiný, a to růžový diamant "Fancy Vivid“ s názvem Unique Pink. Cena tohoto kamene o hmotnosti 15,38ct se nakonec zastavila na hodnotě bezmála 32 milionů dolarů (750 milionů korun).

Vybrané produkty


0.387ct Fancy Intense Yellow/VS1 s IGI certifikátem
37 080 Kč bez DPH

0.40ct Fancy Vivid Yellow/VS1 s GIA certifikátem
131 000 Kč bez DPH

zlatý prsten s diamantem 0.12ct FANCY GRAYISH VIOLET/VS2 s GIA certifikátem (celkem 1.73ct)
1 100 000 Kč bez DPH

1.00ct Fancy Deep Yellow-Orange/SI1 s GIA certifikátem
480 000 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Kolekce vzácných Argyle diamantů
CELÝ ČLÁNEK >

Argyle novinky v nabídce VVDiamonds
CELÝ ČLÁNEK >