Powered by Smartsupp

Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

JAK VYBRAT ZÁSNUBNÍ PRSTEN


Žádost o ruku je pro naprostou většinu mužů i žen spojena s romantickou představou, která se s největší pravděpodobností odehrála nebo bude odehrávat ve výjimečný čas, na výjimečném místě a s výjimečnou osobou. Tomuto okamžiku tradičně předchází mnohá plánování a také jeden mimořádný nákup, který s sebou mimo nemalého úsilí často přináší spoustu otázek.

Pokud již nějakou dobu vybíráte ten pravý zásnubní prsten, jistě jste si už všimli, že během nákupu musíte provést mnohá rozhodnutí, která Vás často až vyděsí. A proto jsme připravili následující „manuál“, který Vás těmi nejzásadnějšími otázkami postupně provede.

Je dobré vědět, na co se při výběru zaměřit, ale také získat potřebné informace včetně možnosti nákupu z pohodlí domova.

Jak vybrat zásnubní prsten?

Vybírat prsten sám nebo s budoucí snoubenkou?

Výběr zásnubního prstenu nemá pevně zakotvená pravidla, a tak mnohdy složitá rozhodnutí o stylu kroužku, volby kovu, nebo výběru drahého kamenu nemusí být jen individuální záležitostí. Na pomoc si můžete přizvat některého ze zkušenějších přátel nebo požádat o pomoc členy své nebo budoucí rodiny. Na nákup však můžete vyrazit i se ženou, se kterou jste se rozhodl být po zbytek svého života.

Zvolení snazší cesty

Existuje mnoho mužů, kteří si na výběr prstenu sami netroufnou, a tak dobrovolně připraví svou partnerku o moment překvapení a na nákup vyrazí s ní. Pokud ani samotná partnerka nelpí na zajetých zvyklostech, může být toto rozhodnutí jenom ku prospěchu. Nejen, že si oba partneři vytvoří společný nezapomenutelný zážitek, ale kroužek, který spolu vyberou, bude bezesporu tím pravým.

Pokud však nechcete přijít o moment překvapení, ale přesto byste uvítali její pomoc s volbou dokonalého šperku, můžete vyrazit na příjemnou procházku a cestou se „jen tak náhodou“ zastavit u vitrín klenotnictví, kde se za pomoci důmyslných otázek jistě přiblížíte k Vašemu zatím tajnému cíli.

Výběr zásnubního prstenu

Pokud jste se rozhodl jít tradiční cestou a prsten chcete vybrat sám, můžete se na cestě za dokonalým šperkem vydat hned několika směry. Vždy je ale dobré zvolnit a odpovědět si na několik základních otázek.

 • Nosí šperky?
 • Jaké šperky nejraději nosí?
 • Kombinuje je spolu?
 • Jakou barvu šperků má nejraději?
 • Jsou osazeny drahými kameny?
 • Kolik si mohu dovolit do prstenu investovat?

Odpovědi na ně Vám pak v mnohém usnadní Vaše úsilí při následné volbě.

typy zásnubního prstenu

Jaký zvolit rozpočet?

Obecně nejrozšířenější myšlenkou se kterou se můžeme setkat je ta, která uvádí, že by se cena zásnubního prstenu měla vyšplhat až na dvojnásobek (někdy i třínásobek) mužova platu. Vaše peněženka se však nemusí stresovat. Vězte, že se jedná jen historickou, za to promyšlenou marketingovou kampaň těžařské společnosti De Beers, která tím chtěla navýšit zisky z prodejů. Vysoká cifra vždy zaujme pozornost, a tak má tato kampaň dosah i do dnešní společnosti.

Můžeme Vás ujistit, že žádné obecné pravidlo rozhodující o ideální ceně neexistuje. Záleží tak jen na Vaší současné situaci, životním stylu, výdělcích, výdajích, a také prioritách. Jen je dobré si uvědomit, že je na trhu k dostání mnoho nádherných šperků, jejichž ceny se často velmi liší. Nepodvolujte se proto ihned reklamní síle velkých značek a udělejte si svůj vlastní průzkum. S velkou pravděpodobností zjistíte, že se cena téměř totožných šperků, a to často i horších kvalit, několikanásobně liší.

Během určování Vašeho rozpočtu je dobré si stanovit částku, kolem které se chcete pohybovat. Zkušený prodejce by Vám pak měl nabídnout více variant a případný mírný přesah ceny jedné z nabídek věcně odůvodnit. Může se stát, že díky mírnému navýšení Vašeho budgetu pak získáte dokonalejší šperk, než jste původně očekávali.

V neposlední řadě myslete také na to, že zásnubní prsten je pouze jeden a Vaší partnerce by měl dělat radost navždy a zvolením vyššího rozpočtu se vyhnete možným výčitkám v budoucnu, že jste šetřil na takto dlouhodobé investici. Dále je dobré mít na paměti, že pořízením zásnubního prstenu o finance nepřijdete, ale pouze je přesunete do vzácného přírodního diamantu, který je možné v horších časech opět prodat.

Jít cestou tradičního designu?

Je téměř pravidlem, že zásnubní prsten, jako symbol lásky, žena z prstu nesundá ani po svatbě, a tak je dobré si dát na jeho výběru designu opravdu záležet. Zamyslete se proto nad tím, zda by jí více udělal radost tradiční prsten s jedním diamantem nebo honosně zdobený šperk. Na výběr je opravdu mnoho možností:

Klasický zásnubní prsten

Také u šperků platí, že v jednoduchosti je krása, a právě z tohoto důvodu se jedná o vůbec nejžádanější modely zásnubních prstenů. Zlatý kroužek s jedním broušeným diamantem má své kouzlo, a možná i neočekávaně mnoho variací, které tento elementární prsten odliší.

klasický zásnubní prsten varianta 1
klasický zásnubní prsten varianta 2
klasický zásnubní prsten varianta 3

Moderní styl

Chcete, aby Vámi vybraný prsten byl výjimečný? Oprostěte se od tradičních designů a vsaďte na originalitu. Obroučka nemusí být nutně tvořena jen pravidelným kruhem. Osazených kamenů může být hned několik a diamanty mohou mít i jinou barvu než bílou.

Moderní styl zásnubního prstenu varianta 1
Moderní styl zásnubního prstenu varianta 2
Moderní styl zásnubního prstenu varianta 3

Vintage styl

Oblíbeným stylem posledních let je také vintage. Ten vychází z historicky prověřených designerských slohů. Typický je zejména svým bohatým zdobením, množstvím použitých drahokamů a často výraznou obroučkou. Nejčastěji se pak můžeme setkat s designy napodobující viktoriánský sloh nebo styl art deco.

vintage styl zásnubního prstenu varianta 1
vintage styl zásnubního prstenu varianta 2
vintage styl zásnubního prstenu varianta 3

Po vzoru celebrit

Vaše pozornost se ubírá k nepřehlédnutelným modelům, kterými se pyšní nejznámější celebrity na předních stránkách módních časopisů?  I to je možné a nebojte, nemusíte mít obavy, že by tento nákup stál veškeré vaše životní úspory.

zásnubní prsten po vzoru celebrit varianta 1
zásnubní prsten po vzoru celebrit varianta 2
zásnubní prsten po vzoru celebrit varianta 3

Zkuste zakázkovou výrobu

Stále Vás žádný konkrétní model ani styl nezaujal? To vůbec nevadí. Obraťte se na nás. S vašimi představami a naší pomocí vytvoříme přesně takový šperk, po jakém toužíte.

Díky tomu získáte:

 • Možnost volby diamantu nebo jiného drahokamu.
 • Stanete se součástí procesu vzniku prstenu.
 • Budete mít originální šperk, který nikdo jiný nemá.
SESTAVIT SI VLASTNÍ ŠPERK POMOCÍ KONFIGURÁTORU

Výběr vhodného materiálu

Pokud jste již nalezli model, který je pro Vás, respektive pro ni ten pravý, dále musíte přistoupit k výběru drahého kovu, ze kterého bude prsten vytvořen. Asi nikoho nepřekvapí, že nejoblíbenějším materiálem je stále zlato, které ve všech svých podobách nechává ostatní „konkurenty“ daleko za sebou.

Zlaté zásnubní prsteny

Tento kov, který byl používaný již ve starověkém Řecku nebo Egyptě, i dnes stále vyniká svou neuvěřitelnou poddajností a zároveň stálostí.

Zásnubní prsteny z bílého zlata

V současné době je bílé zlato velmi oblíbenou variantou drahého kovu, která díky svému decentnímu vzhledu, začíná upozaďovat dnes již tradiční šperky se žlutého zlata.

Zásnubní prsten z bílého zlata
 • Vzhled – lesklý „platinový “ odstín, který nechá vyniknout krásu všech broušených diamantů, ale i dalších drahých kamenů.
 • Ryzost – Bílé zlato se nejčastěji provádí ve 14k a 18k variantě. Na rozdíl od žlutého zlata jsou obě na pohled totožné, a tak doporučujeme volit 14k variantu, která je odolnější.
 • Odolnost – Pro zlepšení jeho vlastností, a to zejména lesku, se potahuje tenkou vrstvičkou rhodia. To je nutné po delším období nechat obnovit. Díky ní jsou šperky z bílého zlata hypoalergenní.
 • Cena – Oproti platině je zpracování z bílého zlata méně náročné a tím pádem je i výsledný prsten levnější.

Zásnubní prsteny ze žlutého zlata

Potrpí si vaše partnerka na tradiční vzhled? Pokud v její šperkovnici převládá varianta šperků ze žlutého zlata, jedná se o jasnou volbu.

Zásnubní prsten ze žlutého zlata
 • Vzhled – Nádherné teplé tóny žlutého zlata jsou velmi elegantní volbou, která podtrhne osobitost a styl obdarované ženy.
 • Ryzost – Žluté zlato se nejčastěji vyrábí ve 14k a 18k variantách, které od sebe na první pohled rozeznáte. Rádi doporučujeme 18k variantu, která je více živější.
 • Odolnost – Díky příměsi dalších kovů je žluté zlato stálé a na rozdíl od bílého zlata téměř bezúdržbové.
 • Cena – Žluté zlato je vzhledem ke své kvalitě dostupnou variantou drahého kovu.

Zásnubní prsteny z růžového zlata

V poslední letech stále více oblíbenější varianta zlata, která si získala srdce mnoha žen právě díky svému netradičnímu odstínu.

Zásnubní prsten z růžového zlata
 • Vzhled – Růžové zlato zaujme svou krásnou barvou, která může přecházet až do červenofialových tónů.
 • Ryzost – Stejně jako ostatní varianty zlata lze volit mezi 14k a 18k verzí.
 • Odolnost – Díky příměsím kovů, které propůjčující zlatu netradiční odstín, je i růžové zlato stálé a nevyžaduje nadstandardní údržbu.
 • Cena – Cena růžového zlata se rovná všem variantám tohoto drahého kovu.

Zlato je také možné kombinovat, díky čemu vznikne i z velmi tradičního modelu nevšední šperk.

Zásnubní prsteny z platiny

Ve šperkařském světě se jedná o poměrně mladý, za to velmi luxusní drahý kov, který vyniká svými unikátními vlastnostmi.

Zásnubní prsten z platiny
 • Vzhled – Elegantní, nádherně lesklý stříbřitě bílý kov
 • Ryzost – Platinové šperky mají oproti šperkům ze zlata vyšší ryzost, a to až 95 procent, a právě díky tomu jsou také hypoalergenní.
 • Odolnost – Platina je velmi tvrdá a stálá. Díky tomu je výroba platinových šperků velmi náročná.
 • Cena – Vzhledem k obtížné výrobě jsou platinové šperky citelně dražší a jejich výrobní cena dosahuje téměř dvojnásobku zlatých variant.

V neposlední řadě jsme Vám během výběru zásnubního prstenu, ale také volných diamantů plně k dispozici. Proto nás se svými dotazy neváhejte kontaktovat – telefonicky na čísle +420 721 639 954, emailem: [email protected] nebo na našem chatu ⬇️.


Související produkty z naší nabídky

Máte další dotazy týkající se diamantových šperků? Neváhejte nás kontaktovat. Obratem se Vám budeme věnovat.