Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

BLUE VIOLET DIAMANT

Australský důl Argyle proslul svou produkcí velmi vzácných barevných diamantů. Nejznámějšími jsou diamanty růžové barvy, setkat se ale také můžeme s ještě vzácnějšími diamanty odstínu “Blue Violet”.

Ty jsou investory vyhledávané převážně kvůli velké omezenosti. Říká se, že na na 25 milionů karátů vytěžených surových diamantů (řadí se sem i diamanty pro průmyslové zpracování) připadal pouhý jeden modrý diamant. Zároveň je již jasné, že se nabídka těchto unikátů dál rozrůstat nebude, protože diamantový důl Argyle, ukončil svou činnost k 3. listopadu 2020.

Blue Violet Diamant

O jejich raritnosti vypovídá také fakt, že od roku 1984, kdy společnost Rio Tinto pořádá každoroční prestižní tender barevných diamantů, se v aukci objevilo celkem 42 diamantů s hodnocením barvy Blue Violet. 

Diamanty z dolu Argyle

Omezenost objemu barevných diamantů z australského dolu jsme mohli připodobnit jednoduchým přirovnáním. Roční produkce růžových diamantů zhruba naplnila jednu lidskou dlaň, zato produkce diamantů odstínu Blue Violet za jeden rok pouze čajovou lžičku.

Modrofialové diamanty Argyle jsou rozděleny do jedné ze tří barevných tříd - od nejsvětlejší BL1 po nejintenzivnější BL3.

Blue Violet

Přírodní modré diamanty jsou vysoce ceněné a jedinečný odstín modrofialových diamantů z dolu Argyle se nepodobá žádné jiné.