Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

DIAMANTy BLUE VIOLET


Australský důl Argyle proslul svou produkcí velmi vzácných barevných diamantů. Nejznámějšími jsou diamanty růžové barvy, setkat se ale také můžeme s ještě vzácnějšími diamanty odstínu “Blue Violet”.

Ty jsou investory vyhledávané převážně kvůli velké omezenosti. Říká se, že na na 25 milionů karátů vytěžených surových diamantů (řadí se sem i diamanty pro průmyslové zpracování) připadal pouhý jeden modrý diamant. Zároveň je již jasné, že se nabídka těchto unikátů dál rozrůstat nebude, protože diamantový důl Argyle, ukončil svou činnost k 3. listopadu 2020.

diamant odstínu blue violet

O jejich raritnosti vypovídá také fakt, že od roku 1984, kdy společnost Rio Tinto pořádá každoroční prestižní tender barevných diamantů, se v aukci objevilo celkem 42 diamantů s hodnocením barvy Blue Violet.

barevné diamanty z dolu Argyle

Omezenost objemu barevných diamantů z australského dolu jsme mohli připodobnit jednoduchým přirovnáním. Roční produkce růžových diamantů zhruba naplnila jednu lidskou dlaň, zato produkce diamantů odstínu Blue Violet za jeden rok pouze čajovou lžičku.

Modrofialové diamanty Argyle jsou rozděleny do jedné ze tří barevných tříd – od nejsvětlejší BL1 po nejintenzivnější BL3.

hodnocení odstínu modrých diamantů z dolu Argyle

Přírodní modré diamanty jsou vysoce ceněné a jedinečný odstín modrofialových diamantů z dolu Argyle se nepodobá žádné jiné.


Související produkty z naší nabídky


banner ruzovediamanty.cz