Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

RED DIAMANT


Diamanty odstínu Fancy RED jsou vůbec nejvzácnější z celé palety přírodních diamantů, zejména z toho důvodu, že diamanty s čistě červeným odstínem, se ročně podaří nalézt jen maximálně v nízkých jednotkách kusů. Primárním zdrojem těchto diamantů byl v historii diamantový důl Argyle, který ovšem ke konci roku 2020 ohlásil konec těžby. Osud dalších nálezů Fancy RED diamantů je tak závislí na nahodilých nálezech, které nejsou prakticky známe.

Vzácnost Fancy RED diamantů

O raritnosti červených diamantů vypovídá fakt, že od roku 1957 do roku 1987, neklasifikovala Americká gemologická laboratoř GIA ani jeden diamant s čistě červeným odstínem.

červený diamant z dolu Argyle

Vzhledem k tomu, že tato mezinárodní laboratoř hodnotí vůbec nejvíce diamantů na světě a během 30 let nedala hodnocení Fancy RED, lze jednoduše vyvodit, jak moc vzácné tyto drahokamy jsou.

Hodnocení RED diamantů

Mnoho lidí si neuvědomuje, že červené a růžové diamanty mají společný původ, tedy červený odstín. Rozdíl mezi Fancy RED a Fancy Pink je pouze v intenzitě jejich barvy. Během hodnocení zkušeným gemologem jsou diamanty se slabou až střední sytostí a světlým až středním tónem označeny za růžové. Název “RED” je vyhrazen pouze pro diamanty se silnou sytostí červené barvy a středním až tmavým tónem.

Označení „Fancy RED“ je dán pouze diamantům, které překračují úrovně nasycení barev Fancy Vivid Pink a Fancy Deep Pink.

Diamantový důl Argyle pak využívá vlastní stupně hodnocení červených diamantů označením Purplish RED nebo RED.


Související produkty z naší nabídky