2023-09-01 15:24:00

MODRÝ DIAMANT INFINITE BLUE MÍŘÍ DO AUKCE

Aukční síň Sotheby's nabídne v Hong Kongu unikátní jednopoložkovou dražbu modrého diamantu. Očekává se, že prodejní cena dosáhne výše až 37 milionů amerických dolarů.

Prodejem zářivě modrého diamantu fantazijního brusu nesoucí název Infinite Blue Diamond, bude 5. října zahájena podzimní série hongkongských luxusních aukcí světoznámé společnosti Sotheby's. Jedná se vskutku o speciální událost, protože tento nádherný barevný diamant nabízí hned několik unikátních vlastností. Jeho brus byl záměrně zpracován tak, aby v souhrnné hmotnosti byla zahrnuta číslovka 8, která je v Asii považována za symbol prosperity a je také univerzálním znakem pro nekonečno. 

Původní surový diamant z něhož byl Infinity Blue vybroušen, byl objeven v dole Cullinan společnosti Petra Diamonds v Jihoafrické republice. Jedinečný drahokam spadá mezi modré diamanty z tohoto dolu, které díky klasifikaci IIb tvoří skupinu menší než 0,1 % z celku. Dále je jedním z pouhých čtyř diamantů z dolu Cullinan s hodnocením odstínu Fancy Vivid Blue o hmotnosti vyšší než 10ct, které se kdy dostaly do aukce.

  • Rok 2015: 12.03ct Blue Moon of Josephine - cena 48,5 milionu USD
  • Rok 2016: 14.62ct Oppenheimer Blue - Cena 57,5 milionu USD
  • Rok 2022: 15.10ct De Beers Blue - Cena 57,5 milionu USD

Detailní pohled na Infinity Blue

Označit Infinity Blue za “výjimečný” by bylo slabé slovo, uvedl Americký gemologický institut (GIA). V zápětí jeho zástupce dodal: “Šance najít modrý diamant je tou nejvyšší mírou vzácnosti. Tento nádherný a pozoruhodný drahokam je příkladem toho, co může vzniknout, když sama příroda nastaví možnost a lidstvo se takového přírodního pokladu chopí - vznikne dokonale zářivý diamant s doslova oduševnělým světelným představením. Infinity blue bude i nadále ohromovat znalce, sběratele nebo milovníky drahých kamenů. Ve světě klenotů si zkrátka modré diamanty berou pozornost sami pro sebe.”

 

Diamanty modrého odstínu můžete nalézt také v naší skladové nabídce barevných diamantů. Pokud máte jakékoli další otázky týkající se nejenom modrých diamantů, neváhejte se na nás obrátit. Velmi rádi se Vám budeme věnovat.

Vybrané produkty


0.27ct Fancy Intense Pinkish Purple/SI2 s GIA certifikátem
475 000 Kč bez DPH

0.30ct 8P (Fancy Light Pink)/SI2 s ARG certifikátem
650 000 Kč bez DPH

0.42ct 5P (Fancy Intense Pink)/I1 s ARG certifikátem
4 400 000 Kč bez DPH

2.24ct Y-Z/VVS1 s GIA certifikátem
275 000 Kč bez DPH

Mohlo by Vás zajímat


Nejdražší dražený šperk roku se prodal v Ženevě
CELÝ ČLÁNEK >

VVDiamonds mezi nejlépe hodnocenými společnostmi v ČR
CELÝ ČLÁNEK >