Powered by Smartsupp

Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

HRD – INSTITUT GEMOLOGIE


Belgická Hooge Raad voor Diamant je jednou z nejvíce ceněných gemologických laboratoří, jejíž počátky v oboru hodnocení diamantů a šperků sahají až do roku 1976. Každý den poskytuje Institut Gemologie jedny z nejdokonalejších mezinárodních klasifikací diamantů, nabízející zákazníkům nejvyšší úroveň bezpečnosti a přesnosti.

I přes skvělé postavení HRD na světovém trhu, inovuje institut neustále své služby. Pátrá po nových inspiracích a usiluje o dokonalost. Cílem společnosti je pohodlí a klid svých zákazníků, kteří přesně vědí, jaký diamant vlastní.

logo - Diamantový koncil v Antverpách

Mimo služby vysoce uznávaných laboratoří nabízí HRD renovované vzdělávací programy, provádí gemologické výzkumy a vyrábí technologicky vyspělé gemologické vybavení.

Studium u HRD

Vzdělání u Hooge Raad voor Diamant má více jak čtyřicetiletou tradici. Celá řada profesionálů v klenotnickém a diamantovém oboru má zkušenosti s mezinárodními vzdělávacími programy právě od HRD:

Můžete se setkat s těmito kurzy:

 • Třídění diamantů,
 • Leštění diamantů,
 • Gemologie pro drahé kameny,
 • Design šperků,
 • Prodej šperků,
Studium u HRD Antwerp

HRD také provádí výukové programy na míru, a to pro firmy a organizace. Provádí profesionální workshopy po celém světě a dokonce umožňuje individuální koučování.

Gemologické vybavení HRD

V nabídce jejich vybavení můžete nalézt skríningová zařízení, díky nimž detekuje syntetické a uměle upravované kameny. Dále různé třídiče, které jsou schopny roztřídit podle váhy až 1500 briliantů za hodinu a v neposlední řadě u nich můžete nalézt také jedny z nejvýkonnějších mikroskopů na světě.

Působení společnosti

HRD Antverpy je zastoupena v Číně, Hong Kongu, na Středním východě, v Turecku a v Indii.

Akcionářem HRD je Světové diamantové centrum v Antverpách (AWDC), které je soukromou společností založenou již v roce 1973. AWDC je 100% akcionářem institutů Hoge Raad voor Diamant nebo Diamond High Council – AWDC současně zastupuje belgický diamantový průmysl.

AWDC je také nejvyšším orgánem v Evropě, pokud jde o třídění diamantů. Vychází z více jak 570 let zkušeností a tradice Antverpského obchodu s diamanty.

HRD Antwerp Diamond Quarter

Certifikace diamantů

Klasifikace hodnocení diamantů od HRD se řadí mezi nejprestižnější, které můžete pro svůj diamant vlastnit. Systém vychází z celosvětového standardu hodnocení kvality 4C, kdy se gemolog zaměřuje na 4 základní aspekty:

Každý diamant je nezávisle zkoumán hned několika odborníky, kteří mají k dispozici to nejlepší vybavení. Díky tomu je HRD schopné garantovat tu nejvyšší úroveň spolehlivosti.

Typy certifikátů

Diamantový certifikát HRD

Zpráva popisující tvar, hmotnost, čistotu, barvu, rozměry, ale také fluorescenci nebo umělé úpravy, kterými diamant prošel.

Certifikát HRD

Diamantová identifikační zpráva HRD

Verze diamantového certifikátu, který obsahuje stejné údaje popsané výše, ale neobsahuje vykreslené schéma inkluzí.

Diamantový certifikát pro barevné diamanty HRD

Dokument popisující údaje totožné s diamantovým certifikátem rozšířený o další informace, jako je popis barvy, původ barvy a nebo luminiscenci FANCY diamantu.

Bezpečnostní prvky certifikátů

Aby si byl vlastník diamantu stoprocentně jistý pravostí certifikátu, obsahuje dokument hned několik bezpečnostních prvků viditelných pouze pod lupou, nebo pod UV zářením.

 • mikro text HRD

  Mikro text

  Modrá linka kolem pole s údaji není jen obyčejná linka. Pokud se na ní podíváte lupou s desetinásobným zvětšením, uvidíte text „HRDANTWERP“.

 • Fluorescenční značka

  Fluorescenční známka

  Celý dokument obsahuje fluorescenční vlákna a vlaječky, které jsou viditelné pouze pod UV zářením. Tento prvek se využívá například na bankovkách.

 • Bezpečnostní linky HRD

  Bezpečnostní linky

  V modrém rámečku je vytvořena struktura bezpečnostních linek chránící proti kopírování. Při skenování dokumentu je text stále čitelný, ale linky jsou narušeny.

 • HRD hologram

  Hologram

  Specifická forma záznamu obrazu, která umožňuje zachytit jeho trojrozměrnou strukturu.

 • HRD vodoznak

  Vodoznak

  Značka s logem HRD Antwerp viditelná pouze při prosvícení papírového dokumentu.

 • Bezpečnostní papír

  Bezpečnostní papír

  Papír certifikátu je vytvořen výhradně pro HRD a nemá ho k dispozici žádná třetí strana. Každý list papíru má navíc své číslo.


Související produkty z naší nabídky