Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O Cookies

SPOLUPRACUJEME

Mezinárodní společnosti certifikující diamanty


Gemological Institute of America (GIA)

Gemological institute of america

Světově nejuznávanější gemologický institut založený s cílem poskytnout veřejnosti objektivní a nezávislý pohled nejen na kvalitu hodnocení diamantu, ale na celý šperkařský průmysl. V současnosti GIA udává směr v hodnocení drahých kamenů a nestranně ovlivňuje normy v diamantovém průmyslu tak, aby jeho zákaznici byli spokojeni na co nejvyšší úrovni.

Více o GIA a její činnosti se dozvíte na stránce: GIA - Americký Gemologický Institut

International Gemological Institute (IGI)

IGI

Mezinárodní gemologický institut je největším nezávislým institutem pro hodnocení a certifikaci drahých kamenů na celém světě. Svou činností se bezesporu řadí mezi nejlepší laboratoře, jejichž služby jsou proslulé svými kvalitami, znalostmi a zkušenostmi. Ročně vyjde z laboratoří IGI přes 1000.000 gemologických zpráv.

Více se o institutu můžete dočíst na stránce: IGI – Mezinárodní gemologický institut

 

Hooge Raad Voor Diamant (HRD)

HRD Antwerp

Diamantový koncil HRD je antverpskou neziskovou organizací, fungující ve službách diamantového obchodu a průmyslu v Belgii. Od samotného počátku v roce 1976 se gemologické laboratoře HRD rozrostly po celém světě a nyní jsou symbolem kvality a objektivity v oboru hodnocení drahých kamenů.

Pokud Vás zajímají další informace navštivte stránku: HRD – Institut Gemologie

EUROPEAN GEMOLOGICAL LABORATORY (EGL)

Evropská gemologická laboratoř Praha

Evropská Gemologická Laboratoř založená roku 1974 v Belgii je vůbec první gemologickou laboratoří na evropském kontinentu a jedinou mezinárodní gemologickou laboratoří s pobočkou v České republice. Smyslem fungování EGL je svými službami ochraňovat nejen klenotnický trh, ale i samotné spotřebitele.

Pro další informace o této společnosti navštivte stránku: EGL - Evropská Gemologická Laboratoř

Diamantové burzy


The World Federation of Diamond Bourses (WFDB)

WFDB je federací nezávislých světových burz, jejíž posláním je sjednocení obchodních praktik při prodeji neopracovaných a broušených diamantů, ale i dalších drahých kamenů. V současnosti má federace přes 30 nezávislých členů z celého světa, kteří se zavazují směřovat své aktivity k zajištění respektu a udržitelnosti diamantového průmyslu.

Chcete se dozvědět více? Navštivte stránku: WFDB - Světová federace diamantových burz

The Israel Diamond Exchange (IDE)

Izraelská diamantová burza je technologicky nejpokročilejší a jedna z největších diamantových burz na světě. Kromě toho, že burza zastřešuje mezinárodní obchod s leštěnými diamanty, dále stanovuje politiku týkající se obchodních pravidel, etikety a vhodného chování svých členů, jakož i provádění soudních rozhodnutí týkajících se spravedlnosti a porušování jejích pravidel. Od roku 2014 je i VVDiamonds jedním z členů této burzy.

Pokud Vás zajímají další informace navštivte stránku: Izraelská diamantová burza