SPOLUPRACUJEME

Mezinárodní společnosti certifikující diamanty


Gemological Institute of America (GIA)

Gemological institute of america

Světově nejuznávanější gemologický institut založený s cílem poskytnout veřejnosti objektivní a nezávislý pohled nejen na kvalitu hodnocení diamantu, ale na celý šperkařský průmysl. V současnosti GIA udává směr v hodnocení drahých kamenů a nestranně ovlivňuje normy v diamantovém průmyslu tak, aby jeho zákaznici byli spokojeni na co nejvyšší úrovni.

Více o GIA a její činnosti se dozvíte na stránce: GIA - Americký Gemologický Institut

International Gemological Institute (IGI)

IGI

Mezinárodní gemologický institut je největším nezávislým institutem pro hodnocení a certifikaci drahých kamenů na celém světě. Svou činností se bezesporu řadí mezi nejlepší laboratoře, jejichž služby jsou proslulé svými kvalitami, znalostmi a zkušenostmi. Ročně vyjde z laboratoří IGI přes 1000.000 gemologických zpráv.

Více se o institutu můžete dočíst na stránce: IGI – Mezinárodní gemologický institut

 

Hooge Raad Voor Diamant (HRD)

HRD Antwerp

Diamantový koncil HRD je antverpskou neziskovou organizací, fungující ve službách diamantového obchodu a průmyslu v Belgii. Od samotného počátku v roce 1976 se gemologické laboratoře HRD rozrostly po celém světě a nyní jsou symbolem kvality a objektivity v oboru hodnocení drahých kamenů.

Pokud Vás zajímají další informace navštivte stránku: HRD – Institut Gemologie

EUROPEAN GEMOLOGICAL LABORATORY (EGL)

Evropská gemologická laboratoř Praha

Evropská Gemologická Laboratoř založená roku 1974 v Belgii je vůbec první gemologickou laboratoří na evropském kontinentu a jedinou mezinárodní gemologickou laboratoří s pobočkou v České republice. Smyslem fungování EGL je svými službami ochraňovat nejen klenotnický trh, ale i samotné spotřebitele.

Pro další informace o této společnosti navštivte stránku: EGL - Evropská Gemologická Laboratoř

Diamantové burzy


The World Federation of Diamond Bourses (WFDB)

WFDB je federací nezávislých světových burz, jejíž posláním je sjednocení obchodních praktik při prodeji neopracovaných a broušených diamantů, ale i dalších drahých kamenů. V současnosti má federace přes 30 nezávislých členů z celého světa, kteří se zavazují směřovat své aktivity k zajištění respektu a udržitelnosti diamantového průmyslu.

Chcete se dozvědět více? Navštivte stránku: WFDB - Světová federace diamantových burz

The Israel Diamond Exchange (IDE)

Izraelská diamantová burza je technologicky nejpokročilejší a jedna z největších diamantových burz na světě. Kromě toho, že burza zastřešuje mezinárodní obchod s leštěnými diamanty, dále stanovuje politiku týkající se obchodních pravidel, etikety a vhodného chování svých členů, jakož i provádění soudních rozhodnutí týkajících se spravedlnosti a porušování jejích pravidel. Od roku 2014 je i VVDiamonds jedním z členů této burzy.

Pokud Vás zajímají další informace navštivte stránku: Izraelská diamantová burza

Další spolupráce 


The Fancy Color Research Foundation

V průběhu roku 2020 jsme se stali členem prestižního klubu The Fancy Color Research Foundation. Díky tomuto jedinečnému členství, jsme schopni našim klientům kdykoli zprostředkovat aktuální vývoj hodnoty nejžádanějších skupin barevných (fancy) diamantů.