Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

IGI – MEZINÁRODNÍ GEMOLOGICKÝ INSTITUT


International Gemological Institute je jednou z předních mezinárodních gemologických institucí, která se zabývá určováním a hodnocením kvality diamantů, ale i ostatních drahých kamenů, perel, či šperků. Svou významností se řadí za Americký gemologický institut, který stále vystavuje nadpoloviční většinu certifikátů celosvětové produkce diamantů.

logo - IGI - Mezinárodní gemologický institut

Tato významná pozice IGI ve světě není jen souhrou náhod, ale výsledkem soustavné práce založené na odborných znalostech, rozsáhlých zkušenostech a vysokou kvalitou poskytovaných služeb. V pomyslném souboji institucí jako je GIA, nebo HRD Antwerp si Mezinárodní gemologický institut upevňuje svoji pozici a znalci gemologického a klenotnického odvětví ví, že se na jejich služby mohou spolehnout.

Ne nadarmo se traduje, že je IGI synonymem jistoty během obchodu s drahými kameny a šperky. Snaha získat si pozornost veřejnosti vedla Mezinárodní gemologický institut k přípravě souborné analýzy a jasně dané dokumentace. Během obchodu se tak můžete jasně zaměřit na parametry, které zajímají právě Vás a spolehnout se na kvalitu a objektivitu posudku.

Jak tento nezávislý certifikační institut s oblibou tvrdí, ke tradičním 4C přidává navíc páté C, a to confidence, tedy důvěryhodnost.

Mimo kvalitu hodnocení diamantů, získal institut skvělé renomé také v hodnocení barevných kamenů. I z tohoto důvodu tvoří certifikáty IGI majoritní podíl v nabídce drahokamů a polodrahokamů na VVDiamonds.

Rozsahem svých poboček je IGI největší organizací svého druhu. Její prvotřídní laboratoře a kanceláře se nacházejí opravdu po celém světě. Mimo hlavní sídlo v Antverpách funguje IGI také v New Yorku, Bombaji, Kalkatě, v Novém Dillí, Tokiu, Dubaji, Torontu, Thrissuru, Bangkoku, Tel Avivu, Čennaí, Torontu, Ahmadabádu, Džajpuru, Hajdarabádu, Suratu a v Los Angeles.

Historie IGI

Společnost vznikla v Antverpách již roku 1975 a patří tak mezi nejstarší instituce svého druhu v tomto, pro diamantový trh tolik významném, městě. Postupně do roku 1985 získala IGI mnoho prvenství v gemologickém oboru:

  • Pořádá první školení na téma surové diamanty.
  • Diamanty přepravuje ve speciálně zapečetěných obalech.
  • Vydává identifikační zprávy pro šperky.
  • Pracuje na vývoji systému založeném na hodnocení brusu.

V té době jako jediná společnost nabízí také dodatečné opravy a přebroušení diamantů.

pobočka IGI Antwerp

Před vstupem do nového tisíciletí zaměřil institut IGI svůj vývoj na odhalení syntetických diamantů a technologií na umělé úpravy kamenů. Mezi významné objevy patří UV-VIS-NIR spektrometr, díky němu se dají rozpoznat upravené kameny, ale také fotoluminiscenční spektrometr na odhalení upravených diamantů pomocí metody HPHT (úprava za vysoké teploty a tlaku).

Současnost IGI

Od nového tisíciletí pracuje institut na novém systému hodnocení malých diamantů. Aktivně spolupracuje se šperkařskými společnostmi. Připravují vzdělávací kurzy nejen pro výrobu, ale také pro obchodníky a širokou veřejnost se zájmem o drahé kameny.

Momentálně vydává Mezinárodní gemologický institut více než 1 000 000 gemologických zpráv ročně. Což je pro společnost obrovský úspěch, pokud vezmeme v potaz, že ještě před několika lety vydávala hodnocení drahých kamenů pouze pro nabídky diamantů svých prodejců. Zvýšený zájem o certifikaci je důsledkem náročnějšího trhu. Dnešní koncoví zákazníci hledí na kvalitu, ale také na jistotu, a to právě IGI diamantové zprávy splňují.

Certifikace IGI

Certifikáty Mezinárodního gemologického institutu obsahují jasné informace a detaily, potvrzující pravost a kvalitu každého kamene. Ta je samozřejmě tvořena vzácností nerostu v přírodě, kvalitě, ale také úrovní zpracování.

IGI lab Antwerp

V současnosti využívají analytické přístroje i světoznámí specialisté, jinak by některé technologické úpravy neměli šanci detekovat. Certifikát je tak na dnešním trhu s drahými kameny a šperky předmětem důvěry a rozhodně by neměl chybět u žádného obchodu.

IGI Diamond Report (IGI diamantová zpráva)

Certifikace v IGI probíhá v souladu s přísnými mezinárodními normami. Zpráva proto obsahuje číslo certifikátu, váhu diamantu v karátech, barvu, čistotu a přesné ohodnocení brusu. V certifikátu můžeme nalézt vyobrazené inkluze diamantu a další jeho specifické vlastnosti včetně ochranných známek.

Certifikát IGI

IGI Colored Stone identification Report (IGI Identifikační zpráva o barevných kamenech)

Certifikace drahých kamenů je prováděna tak, aby identifikovala typ kamene. Nalézt v ní můžeme číslo certifikátu, informaci o tom, zda se jedná o kámen přírodní nebo syntetický. Dále popisuje jeho tvar, brus, barvu, čistotu, rozměry, hmotnost a také hlavní optickou charakteristiku.

IGI Identification Report (IGI identifikační zpráva)

Zpráva udává množství drahých kamenů, včetně diamantů osazených v klenotech. Mezinárodní gemologický institut provádí také analýzu a certifikaci těchto šperků. Ve zprávě nalezneme informace, jako je číslo certifikátu, přírodní původ, váha, barva, čistota, ale i detaily zasazení do šperku.