Můj účet

Jazyk

Potřebujete poradit?

+420 721 639 954

ORANŽOVÉ DIAMANTY


Oranžová barva diamantů je pravděpodobně odstínem s největším vlivem doplňující barvy na hodnotu barevného diamantu a můžeme se tak setkat s běžnějšími odstíny oranžové barvy až po nesmírně vzácné kusy.

Přestože se jedná o barvu, která je kombinací dvou primárních barev (žluté a růžové), uznala laboratoř GIA (Americký Gemologický Institut) oranžovou barvu rovněž jako „pure orange“, tedy „čistě oranžovou“.

Důvod proč tak činila je prostý. I přes široké barevné spektrum od oranžovorůžových diamantů až po žlutooranžové diamanty, existují unikáty, a to ryze oranžové diamanty bez vedlejších odstínů.

Takovéto diamanty jsou označovány rovněž jako „pumpkin orange“ a jsou téměř stejně vzácné jako červené, což je dělá lákadlem pro investory z celého světa.

Oranžový diamant brusu pear

Původ oranžové barvy

Hlavním zdrojem oranžové barvy je stejně jako u žlutých diamantů přítomnost dusíku. Rozdíl v barvě však spočívá v tom, jak byly atomy dusíku během formování diamantu seskupeny. Uspořádání, atomů dusíku v oranžových diamantech, je právě tak specifické, že absorbuje modré a žluté světlo, díky čemuž vzniká nádherný oranžový odstín.

Intenzita odstínu je jedním z nejdůležitějších faktorů při určování hodnoty barevných diamantů. Hodnota oranžového diamantu se stejně jako u dalších FANCY diamantů zvyšuje s výrazností barvy.

vzácnost a hodnota ve vztahu k odstínu oranžových diamantů

GIA je odstupňovala následovně: Faint Orange – Very Light Orange – Light Orange – Fancy Light Orange – Fancy, Fancy Intense Orange – Fancy Vivid Orange – Fancy Deep Orange a Fancy Dark Orange.

Stupně vivid a deep jsou nejvzácnější a mezi investory pochopitelně nejvíce vyhledávány.

stupně odstínů oranžových diamantů

Doplňující barvy

Jak již bylo naznačeno, oranžová barva může mít velmi široké spektrum doplňujících (sekundárních) odstínů. Mezi ně patří růžová, žlutá a hnědá barva.

oranžové barvy diamanty

Jak můžete v infografice vidět, slovní hodnocení laboratoře GIA má vždy určité rozmezí a diamanty se stejným stupněm např. Fancy mohou mít odlišnou sytost barvy a tím pádem i rozdílnou hodnotu. Nákup barevného diamantu tak v žádném případě není vhodné realizovat pouze dle údajů v certifikátu, ale nesmírně důležitý je i jeho vzhled.

Společnost VVDiamonds svým klientům při nákupu barevných diamantů vždy nabízí jejich osobní prohlídku nebo kvalitní fotodokumentaci, kterou s klientem pečlivě před nákupem projedná.

Máte zájem o investiční oranžové diamanty? Navštivte naši nabídku.

VSTOUPIT DO NABÍDKY BAREVNÝCH DIAMANTŮ

Zajímá Vás aktuální vývoj cen barevných diamantů? Napište nám, jsme členem FCRF a rádi Vám hodnoty zprostředkujeme: