Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

2016-02-19 16:30:00

RAPAPORT PRICE LIST – MEZINÁRODNĚ UZNÁVANÝ CENÍK DIAMANTŮ

Nákup diamantů nemusí být jen emoční záležitostí. Může být i prověřenou stabilní investicí. Aby kdokoli mohl bezpečně investovat, musí mít jasný přehled o tržní ceně daného produktu. Ke stanovení cen přírodních diamantů slouží ceník RAPAPORT PRICE LIST.

Ceník diamantů

RAPAPORT PRICE LIST (dále jen Rapaport) byl založen Martinem Rapaportem v roce 1978. Jednalo se historicky o první ceník diamantů, který svým zveřejněním a propagací způsobil velkou vlnu nevole mezi podstatnou částí obchodníků. Důvodem bylo odhalení skutečných a opodstatněných transakčních cen diamantů konečným zákazníkům. Před zveřejněním se diamanty nabízely i za násobně vyšší částky.

Rapaport vychází každý pátek, avšak jeho změny se dějí pouze několikrát do roka. Jelikož je přírodní diamant konzervativní investicí, musí být důvod pro změnu ceny dlouhodobý a opodstatněný. Rapaport nereaguje na krátkodobé tržní výkyvy. Ceny v Rapaportu jsou uvedeny ve stovkách amerických dolarů za 1.00ct. Tzn., že cena 0.30ct diamantu odpovídá 30% uvedené ceny. Jako pojistka proti možnému velmi silnému výkyvu amerického dolaru, je Rapaport veden rovněž v indických rupiích. Rapaport zohledňuje 4 parametry diamantu: tvar kulatý briliant / jiný tvar (každá varianta má své vydání), váhu, barvu a čistotu. Další parametry diamantu mají vliv na slevu oproti danému ceníku.

Nezanedbatelná část obchodníků s diamanty koncovým klientům tvrdí, že Rapaport je burzovní ceník a konečným zákazníkům se diamanty vždy prodávají nad onu cenu, toto tvrzení je nepravdivé. V praxi se takřka všechny diamanty prodávají se slevou oproti Rapaportu. Rapaport slouží jako odrazový můstek pro stanovení ceny a otázkou dobré nabídky je vždy výše slevy. Výjimkou mohou být například menší certifikované diamanty, kdy náklady na certifikaci jsou velmi vysoké k ceně diamantu, tehdy se diamanty prodávají i na burze nad cenu Rapaportu.

Ačkoli je Rapaport přístupný pouze obchodníkům, vždy si u nás budete moci cenu dle Rapaportu ověřit. Našim klientům rovněž kdykoli rádi poskytneme informaci o aktuální ceně libovolného diamantu.

VVDiamonds svým klientům garantuje nejlepší ceny v Čechách a na Slovensku, o čemž se můžete sami přesvědčit.