EGL - EVROPSKÁ GEMOLOGICKÁ LABORATOŘ

European Gemological Laboratories je jednou z předních mezinárodních laboratoří a vůbec první evropskou gemologickou laboratoří, která byla založena roku 1974 v belgických Antverpách. Zakladatelem společnosti je Guy Margel, jeden ze světových expertů v oblasti diamantů. Současně se také jedná o první nezávislou gemologickou laboratoř na území České republiky, která je i jediná mezinárodní u nás.

EGL Evropská gemologická laboratoř

Hlavním závazkem EGL je vybudovat mezinárodní síť nezávislých gemologických laboratoří, poskytující špičkové výzkumy, testování drahých kamenů a laboratorní analýzy, čímž ochrání nejen klenotnický průmysl, ale také jeho spotřebitele. S tímto účelem vydává Evropská gemologická laboratoř hodnocení s jasným popisem diamantů, drahokamů a šperků, která jsou uznávána po celém světě.

Součástí příběhu EGL není však jen laboratorní práce, ale i další podpůrné služby, včetně otevřeného dialogu se zákazníky, ale i odborníky.

Místa působení EGL

Mimo sídlo společnosti v Antverpách můžete na pobočky EGL narazit v Paříži, Praze, Los Angeles, New Yorku, Torontu, Tel Avivu, Johannesburgu, Bombaj, Nové Dillí, Hong Kongu, Šen-Čenu, Istanbulu nebo Soulu.

 

EGL Prague

Evropská gemologická laboratoř je jedinou mezinárodní laboratoří, která se nachází v České republice. Vedoucím gemologem pražské pobočky je Daniel Buchris, uznávaný odborník diamantového průmyslu ve východní Evropě, který je absolventem DIAMOND AND DIAMOND grading college v Johannesburgu v Jižní Africe.

 

Pražská pobočka EGL má k dispozici speciální přístroje a ověřovací techniku, kterou využívají přední světové gemologické laboratoře, ale také mnohaleté zkušenosti v určování a hodnocení kvality diamantů.

 

V České republice nenajdete renomovanější místo, kde by Vám pro diamanty nezávisle vystavili mezinárodně uznávané certifikáty.

 

Certifikáty EGL

Stejně jako certifikáty ostatních mezinárodních laboratoří i certifikáty vydané Evropskou gemologickou laboratoří obsahují zřetelné informace a detaily zaručující pravost a kvalitu hodnoceného kamene.

 

Hodnocení diamantů probíhá v souladu s mezinárodními normami. Certifikáty EGL, proto obsahují prvky jako:

  • Číslo certifikátu,
  • datum vydání certifikátu,
  • váhu,
  • tvar
  • proporce, lesk, symetrii,
  • čistotu,
  • barvu,
  • fluorescenci,
  • a případné komentáře.

Typy certifikátů vydávaných EGL

Diamantová certifikovaná zpráva EGL

Klasický formát certifikátu, který vychází z konceptu mezinárodních gemologických laboratoří. Zvláštností je, že se certifikáty vydané na rozdílných pobočkách EGL od sebe designově liší.

 

Certifikát EGL Praha

EGL Certifikát "Mini"

Kompaktnější verze předchozího certifikátu, kterou v současnosti EGL Praha využívá.

Certifikát EGL Prague

 

Při obchodech s VVDiamonds je možné domluvit schůzku v Evropské gemologické laboratoři za přítomnosti nezávislého a uznávaného odborníka z laboratoře. Jednání je zpoplatněno sazebníkem Evropské gemologické laboratoře a činí 1.500,-Kč vč. DPH (U obchodu nad 100,000,-Kč vč. DPH je tato služba zdarma).